X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nancy Pelosi w Rzeszowie: będziemy wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwa

01.05.2022 15:00
Przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi opowiadała o swojej wizycie w Kijowie, gdzie delegacja amerykańskich kongresmenów spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.
Audio
  • ancy Pelosi podkreślała wkład Polski w pomoc dla Ukrainy: "W Polsce chciałabym podziękować polskiemu rządowi za więcej niż gościnę, której udzielił uchodźcom, a także nauczyć się, co jeszcze należy zrobić. To było również tematem rozmów z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i naszymi sojusznikami" [posłuchaj]
Nancy Pelosi w Rzeszowie: Będziemy wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwa
Nancy Pelosi w Rzeszowie: Będziemy wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwaPAP/EPA/JIM LO SCALZO

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi mówiła w Rzeszowie, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę aż do jej zwycięstwa. Opowiadała też o swojej wizycie w Kijowie, gdzie delegacja amerykańskich kongresmenów spotkała się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim

Rozmowa - jak mówiła Nancy Pelosi - dotyczyła kwestii bezpieczeństwa, pomocy humanitarnej dla Ukrainy i odbudowy tego kraju po wojnie. "Nasz wizyta to wyraz jedności z Ukrainą i wsparcia dla tego kraju" - podkreślała. Mówiła o uznaniu dla przywództwa prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i podziwie dla bohaterstwa narodu ukraińskiego.

"Ta wizyta napawa nas dumą, ale i smutkiem, z powodu tego, co zobaczyliśmy. Teraz tym bardziej doceniamy walkę Ukraińców" - podkreślała. Zapowiedziała też, że jej kraj nadal będzie wspierała Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem.
Szefowa Izby Reprezentantów mówił także o współpracy z sojusznikami z NATO. Poinformowała, że spotka się z polskimi władzami, aby porozmawiać na temat pomocy dla ukraińskich uchodźców wojennych i podziękować za gościnę, którą Polacy im okazali. Zapowiedziała też wsparcie USA w tej kwestii. 

Jutro rano przewodnicząca Pelosi spotka się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą.

IAR/ks

Coraz więcej antywojennych plakatów na ulicach rosyjskich miast

01.05.2022 08:22
W Rosji coraz więcej osób bierze udział w antywojennych akcjach. Na chodnikach, frontonach kamienic i latarniach pojawiają się rysunki z symbolami pokoju.

Ukraińska armia: uzgodniliśmy z USA kolejne dostawy broni

01.05.2022 08:27
Armie Ukrainy i USA ponownie uzgodniły dostawy amerykańskiej broni, amunicji i sprzętu wojskowego - poinformował w nocy z soboty na niedzielę naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy

Premier: musimy obronić zjednoczoną Europę dla przyszłych pokoleń

01.05.2022 10:44
Premier Mateusz Morawiecki apeluje o obronę zjednoczonej Europy dla przyszłych pokoleń. Przypomniał w mediach społecznościowych, że dziś przypada 18. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Rozpoczynają się ćwiczenia Defender Europe 2022 i Swift Response 2022 z udziałem polskich żołnierzy

01.05.2022 12:45
18 tysięcy żołnierzy z ponad 20 krajów, także z Polski, weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj ćwiczeniach Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022. Ćwiczenia odbędą się na terenie naszego kraju oraz ośmiu innych państw