Redakcja Polska

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd królowej Elżbiecie II

18.09.2022 13:50
Prezydent RP Andrzej Duda oddał w niedzielę hołd brytyjskiej królowej Elżbiecie II, której ciało jest wystawione w trumnie w Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim w Londynie.
Prezydent Andrzej Duda oddał hołd królowej Elżbiecie II
Prezydent Andrzej Duda oddał hołd królowej Elżbiecie IIFoto: Twitter/PolishEmbassyUK

Do oddania hołdu monarchini oraz wpisania się do księgi kondolencyjnej zostali zaproszeni wszyscy zagraniczni przywódcy, którzy wezmą udział w poniedziałkowym pogrzebie, choć oczywiście nie muszą oni stać w kilkunastogodzinnej kolejce do Westminster Hall.

Trumna z ciałem zmarłej w zeszłym tygodniu królowej wystawiona została w Westminster Hall w środę po południu i pozostanie tam do poniedziałku rano.

Po południu Andrzej Duda spotka się na Downing Street z nową brytyjską premier Liz Truss. Będzie on jednym z pięciu zagranicznych przywódców, którzy przy okazji pogrzebu odbędą krótkie spotkania z szefową brytyjskiego rządu - pozostali to premierzy Australii, Nowej Zelandii, Irlandii i Kanady

PAP/ho

Prezydent Duda: Polska potrzebuje przejścia przez Mierzeję Wiślaną, aby uniezależnić się od Rosji

17.09.2022 16:34
Otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną to wielkie zwycięstwo Polski, patriotów, wszystkich tych, którzy rozumieją słowo suwerenność i rozumieją znaczenie suwerenności - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas sobotniej uroczystości oficjalnego otwarcia kanału żeglugowego.

Andrzej Duda: rozumiemy rosyjski imperializm lepiej niż Zachód, bo mamy doświadczenia historyczne

17.09.2022 16:00
Polska i inne kraje regionu rozumieją Rosję lepiej niż Zachód - pisze prezydent Andrzej Duda w tekście opublikowanym przez litewskiego nadawcę publicznego LRT. Przy okazji zwraca uwagę na to, że data agresji Związku Radzieckiego na Polskę nie jest na Zachodzie tak powszechnie znana, jak data wybuchu II wojny światowej. 

Prezydent Joe Biden przyleciał do Londynu na pogrzeb królowej Elżbiety II

18.09.2022 09:15
- Prezydent USA Joe Biden i jego żona Jill Biden przybyli do Wielkiej Brytanii na pogrzeb królowej Elżbiety II. Jak poinformowała agencja AFP, prezydencki samolot Air Force One wylądował w sobotę późnym wieczorem na lotnisku Stansted pod Londynem.

Prezydent rozpoczyna wizytę w Wlk. Brytanii. Weźmie udział w pogrzebie królowej Elżbiety II i spotka się z Liz Truss

18.09.2022 12:36
Prezydent Andrzej Duda z małżonką, rozpoczynają dziś dwudniową wizytę w Wielkiej Brytanii. Jej głównym celem będzie udział w poniedziałkowym nabożeństwie pogrzebowym królowej Elżbiety II.