X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Japońska firma rozpoczęła testowanie leku na COVID-19

02.04.2020 09:54
- Japońska firma Fujifilm Toyama Chemical przeprowadza próby kliniczne favipiraviru, leku antywirusowego na choroby związane z zakażeniem koronawirusem - poinformowały media. Testy, prowadzone na około 100 pacjentach chorych na COVID-19, potrwają do czerwca.
Japonia prowadzi testy leku na COVID-19
Japonia prowadzi testy leku na COVID-19PAP/EPA/Luis Torres

- Oczekuje się, że Avigan (japońska marka favipiraviru) będzie miał działanie antywirusowe na nowego koronawirusa - poinformowała firma w komunikacie.

Lek ten został dopuszczony w Japonii w 2014 roku do leczenia grypy, jednak ze względu na skutki uboczne może być stosowany tylko w sytuacjach, gdy pojawiają się nowe epidemie, a inne leki okazują się nieskuteczne - podaje EFE.

Próby kliniczne są jednak wymagane przez japońskie władze, zanim Avigan może zostać zastosowany do leczenia COVID-19. We Włoszech lek ten jest stosowany eksperymentalnie w dwóch najbardziej dotkniętych pandemią regionach - Lombardii i Wenecji Euganejskiej.

Zakażenia w Japonii

We wtorek rano premier Japonii Shinzo Abe ogłosił, że ograniczenia dotyczące wjazdu do kraju zostały rozszerzone o przybyszów z kolejnych 49 państw, w tym z USA, Chin i Korei Południowej. W sumie do Japonii nie można przyjechać z 73 krajów dotkniętych epidemią koronawirusa.

Liczba potwierdzonych w Japonii przypadków koronawirusa przekroczyła 2 tys., nie licząc 712 osób zakażonych na wycieczkowcu Diamond Princess.

Abe poinformował już o środkach ochrony członków swojego gabinetu przed infekcją, która mogłaby utrudnić walkę kraju z epidemią. Zgodnie z zapowiedzią wicepremier Taro Aso ze względów bezpieczeństwa nie będzie uczestniczył w posiedzeniach, w których bierze udział Abe.


PAP/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus Japonia medycyna

Agencja Fitch utrzymała ocenę ratingową Polski

01.04.2020 14:43
W komunikacie prasowym Agencja Fitch napisała o mocnych fundamentach makroekonomicznych i dobrze zdywersyfikowanej gospodarce naszego kraju

KE przestrzega przed fake newsami dotyczącymi pandemii koronawirusa

01.04.2020 14:59
Przewodnicząca Komisji Europejskiej przestrzega przed dezinformacją w sieci w czasach pandemii koronawirusa, a platformy internetowe wzywa do większych wysiłków w usuwaniu fake newsów.

Kierunek: Polska. W rodzinie siła

01.04.2020 22:11
O sile rodzinnych więzi nawet na odległość oraz o tym,  dlaczego warto budować trwałe kontakty z bliskimi, nie tylko w czasach światowej pandemii, mówi psycholog, Bożena Falkowska.

Żołnierze przejdą szkolenie medyczne w celu opieki nad chorymi na COVID-19

02.04.2020 11:15
Żołnierze przejdą szkolenie medyczne w celu opieki nad chorymi na COVID-19 - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Dodał, że specjalistyczne szkolenia przejdą też żołnierze z wykształceniem medycznym i ratownicy medyczni.