X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ambasada Polski przy UE po raz trzeci zamienia się w punkt szczepień

22.01.2022 09:47
Ambasada Polski przy Unii Europejskiej w Brukseli zostanie w sobotę po raz trzeci zamieniona w punkt szczepień przeciw COVID-19 dla naszych rodaków i ich rodzin. Stałe Przedstawicielstwo organizuje akcję we współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i oferuje dawki przypominające - poinformował ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś.
Polska ambasada została po raz trzeci zamieniona na punkt szczepień
Polska ambasada została po raz trzeci zamieniona na punkt szczepieńPAP/Radek Pietruszka

- Do udziału w szczepieniach zaproszeni zostali polscy obywatele pracujący na co dzień w instytucjach europejskich, polscy nauczyciele ze szkół, duchowni i siostry z Polskiej Misji Katolickiej, także dyplomaci z ambasady Polski w Brukseli, ale również z ambasad we Francji, w Holandii i Luksemburga. Rodziny polskich dyplomatów, w tym rodziny pracowników NATO - powiedział Polskiemu Radiu ambasador Andrzej Sadoś.

Pierwszy raz Stałe Przedstawicielstwo Polski przy Unii zostało zamienione w punkt szczepień na początku maja, później w lipcu. Ambasador poinformował, że akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych rodaków.

Sytuacja epidemiczna w Belgii

Czołowi wirusolodzy w Belgii poinformowali, że dopiero na przełomie lutego i marca spodziewają się spadków liczby zakażeń koronawirusem. W poniedziałek w tym kraju odnotowano największą dobową liczbę zakażeń od początku pandemii - ponad 60 tysięcy.

- Końca jeszcze nie widać - mówił profesor Steven Van Gucht pytany o możliwe spłaszczenie krzywej zakażeń. Dodał, że za kilka dni Belgia odnotuje jeszcze większą liczbę potwierdzonych przypadków patogenu w ciągu doby.


IAR/dad


Karczewski: trzeba wprowadzić wszystko, co jest możliwe, w kwestii ograniczenia pandemii

21.01.2022 08:08
- Ilość zachorowań gwałtownie wzrasta, mamy właściwie nałożenie się 4 fali COVID-19 na 5 falę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz. Jak powiedział, jest "murem za ustawą dot. weryfikacji covidowej".

"Trzecia dawka powoduje, że zakażenie przechodzimy łagodnie". Wiceszef MZ o szczepieniach

21.01.2022 21:41
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podkreślił, że "nikt nie mówił, że nie będziemy się zakażać, nawet gdy przyjmiemy trzecią dawkę szczepionki, ale trzecia dawka w przypadku omikronu powoduje, że przechodzimy je łagodnie, w 90 proc. zabezpiecza nas przed hospitalizacją, prawie w 100 proc. przed śmiercią".