X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rząd znosi większość restrykcji covidowych, maseczki w miejscach publicznych nadal obowiązkowe

23.02.2022 11:53
Od 1 marca przestaną obowiązywać wszystkie limity osób - w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Rząd znosi też zalecenie pracy zdalnej w urzędach.
Audio
  • Rząd znosi większość obostrzeń covidowych - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej, że przestaną obowiązywać limity osób, ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne tego typu miejsca. W mocy pozostają restrykcje dotyczące noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, izolacji i kwarantanny dla współdomowników oraz kwarantanny przyjazdowej dla osób, które nie mają ważnego certyfikatu szczepionkowego.

Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski argumentowali zmianę regulacji "w miarę łagodnym przebiegiem wariantu omikron". Z badań wynika, że 80 procent Polaków ma przeciwciała. Szef rządu zaznaczył jednocześnie, że nie jest to jeszcze koniec pandemii.

Adam Niedzielski podkreślił, że mamy bardzo silny trend spadkowy zakażeń koronawirusem. W ostatnich tygodniach to spadki nawet powyżej 30 procent z tygodnia na tydzień. Minister zaznaczył, że zakażenia nie przekładają się na wzrosty hospitalizacji, a w ostatnim czasie liczba pacjentów z koronawirusem systematycznie spada.

Szczyt fali omikronowej wyniósł blisko 60 tys. przypadków dziennie. Wciąż wysoka jest liczba zgonów. Jak tłumaczy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, większość z nich to jeszcze skutki wariantu delta. Minionej doby zmarło w Polsce 360 osób, zakażonych koronawirusem.

Zakażeń i zgonów jest cały czas dużo, epidemia się jeszcze nie skończyła - podkreśla doktor Marek Posobkiewicz - były Główny Inspektor Sanitarny.


IAR/ep

 

Prezydent USA Joe Biden wprowadza kolejne sankcje na Rosję

22.02.2022 21:36
Prezydent USA Joe Biden ogłosił we wtorek nałożenie "całkowitych, blokujących" sankcji na dwa rosyjskie banki i obrót rosyjskimi obligacjami, a także zapowiedział wysłanie dodatkowych sił i sprzętu do państw bałtyckich.

Caritas Polska przekaże 100 tys. zł ukraińskiemu Caritas i ogłasza zbiórkę "Pomoc dla Ukrainy”

23.02.2022 13:00
Białoruś i Ukraina to najważniejsze kierunki pracy Caritasu Polska na Wschodzie. Przekazujemy 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritasów i ogłaszamy zbiórkę pod hasłem "Pomoc dla Ukrainy" - powiedział dyrektor Caritasu Polska ks. dr Marcin Iżycki.

Kolejne sankcje na Rosję za inwazję na Ukrainę

23.02.2022 10:48
Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Unia Europejska, Kanada, Japonia i Australia - wszystkie te kraje w ostatnich godzinach nałożyły sankcje na Rosję. To reakcja na uznanie przez Władimira Putina dwóch samozwańczych republik z ukraińskiego Donbasu i na wysłanie na Ukrainę rosyjskich żołnierzy.