X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Washington Post: rosyjskie wojska weryfikują cele i zmniejszają skalę swoich działań na Ukrainie

19.05.2022 10:31
Rosyjskie wojska dokonały korekty swoich celów i sposobu działania na Ukrainie; wobec problemów organizacyjnych i zaciętego ukraińskiego oporu najeźdźcy posyłają do walki mniej liczne formacje i atakują w relatywnie bezpieczniejszych miejscach - poinformował w nocy ze środy na czwartek dziennik "Washington Post", powołując się na źródło w Pentagonie.
Brytyjski wywiad donosi o zawieszeniu w obowiązkach co najmniej dwóch wysokich rangądowódcą rosyjskiej armii. To kara za brak powodzenia bitwie o Charków i zatopienie Moskwy
Brytyjski wywiad donosi o zawieszeniu w obowiązkach co najmniej dwóch wysokich rangą dowódcą rosyjskiej armii. To kara za brak powodzenia bitwie o Charków i zatopienie "Moskwy"PAP/EPA/SERGEY KOZLOV

- Modyfikacja rosyjskiego sposobu walki wskazuje na zmniejszenie ambicji (podczas wojny na Ukrainie - przyp.red.). (...) Zamiast jednostek bojowych liczących kilkuset żołnierzy, formacje operujące w Donbasie liczą od kilkudziesięciu do około stu osób. Oddziały te prowadzą działania w wioskach i na skrzyżowaniach dróg, a nie w dużych miastach i na rozległych przestrzeniach Ukrainy - ocenił amerykański wojskowy, cytowany przez "Washington Post".

Wcześniej, 15 maja, brytyjskie ministerstwo obrony oceniło, że ofensywa Rosji w Donbasie na wschodzie Ukrainy utraciła tempo.

Wojska najeźdźcy borykają się z niedoborem wsparcia i w obecnych warunkach nie będą w stanie gwałtownie przyspieszyć działań przez najbliższy miesiąc. Rosja osiągnęła jedynie niewielkie zdobycze terytorialne, ale straciła już najprawdopodobniej trzecią część sił lądowych, jakie zaangażowała w wojnę w lutym. Postępy agresora spowalniają nie tylko braki wsparcia, lecz również niskie morale i zmniejszona skuteczność bojowa. Wielu z tych aspektów nie da się szybko poprawić, więc będą zapewne w dalszym ciągu hamowały rosyjskie operacje na Ukrainie - przekazano w komunikacie brytyjskiego resortu. 


PAP/dad

Komisja Europejska przedstawia plan jak uniezależnić Unię od surowców z Rosji

18.05.2022 14:44
Komisja Europejska opublikowała plan jak uniezależnić Unię od surowców energetycznych z Rosji. Chce zmobilizować na ten cel 300 miliardów euro. To odpowiedź Brukseli na rosyjską napaść na Ukrainę. - Rosja zagraża wszystkim, którzy pomagają Ukrainie - mówiła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podkreślając, że to plan wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego.

Unia Europejska wesprze Ukrainę. Zełenski dziękuje von der Leyen

18.05.2022 15:31
Unia Europejska przekaże Ukrainie, zaatakowanej przez Rosję, dodatkowe wsparcie finansowe w tym roku do dziewięciu miliardów euro. Zapowiedziała to przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.

Stany Zjednoczone "nie będą tolerować żadnej agresji wobec Finlandii i Szwecji"

19.05.2022 09:22
Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział w środę, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować żadnej agresji wobec Finlandii i Szwecji przed ich akcesją do NATO - relacjonuje dziennik "The Hill" na swych stronach internetowych.

Mogli szpiegować dla obcego wywiadu. Prokuratura stawia zarzuty dwóm osobom

19.05.2022 09:35
Mazowiecka Prokuratura Krajowa skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom dotyczący szpiegostwa na rzecz obcego wywiadu - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.