Redakcja Polska

Słowa posłanki o "zagłodzeniu przyrody" brakiem CO2 klimatyczną bzdurą roku

14.02.2024 12:07
Rozstrzygnięto plebiscyt "Klimatyczna bzdura roku". W tegorocznym głosowaniu internauci wskazali na wypowiedź posłanki Prawa i Sprawiedliwości Marii Kurowskiej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Smileus

"Jeśli będzie zeroemisyjność i nie będzie CO2 w powietrzu, to zagłodzimy przyrodę, bo z czego będzie się rozwijać?" - powiedziała posłanka. Jak tłumaczy doktor Aleksandra Kardaś, redaktor naczelna portalu "Nauka o klimacie", wypowiedź ta nie ma nic wspólnego z nauką.

"Oczywiście przyroda nie potrzebuje do życia naszych emisji przemysłu ze spalania paliw kopalnych, ponieważ rośliny, zwierzęta, oceany wprowadzają do atmosfery wystarczająco dużo dwutlenku węgla, żeby rośliny potrzebujące tego gazu do prowadzenia fotosyntezy mogły przetrwać" - podkreśliła redaktor naczelna portalu.

Aleksandra Kardaś powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że plebiscyt został zorganizowany po raz dziesiąty przez Fundację Edukacji Klimatycznej. Brali w nim udział czytelnicy strony "Nauka o klimacie", którzy mogli zagłosować na najbardziej absurdalną wypowiedź o klimacie i naszej wiedzy o nim, jaka padła w polskich mediach w 2023 roku.

Uczestnicy plebiscytu głosowali także między innymi na wypowiedzi innych znanych posłów: Krzysztofa Bosaka, Jacka Wilka i Kosmy Złotowskiego.

IAR/dad

Świętujemy 13. Światowy Dzień Radia. Polskie Radio ma 99 lat!

13.02.2024 13:41
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia, ustanowiony z inicjatywy Hiszpanii i proklamowany przez UNESCO w 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację rozgłośni Narodów Zjednoczonych w 1946 roku. Pierwszym krajem, w którym rozpoczęto regularne nadawanie programu radiowego były - w 1920 roku - Stany Zjednoczone. Polskie Radio regularne nadawanie programów rozpoczęło 18 kwietnia 1926 roku.

Niemal połowa imigrantów pracujących w Polsce znalazło zakwaterowanie dzięki pracodawcom

13.02.2024 13:44
47 proc. imigrantów pracujących w Polsce znalazło zakwaterowanie dzięki pracodawcom - wynika z opublikowanego we wtorek raportu "Pracownik zagraniczny - zakwaterowanie w Polsce". 80 proc. badanych, którym pracodawca zapewnił mieszkanie, jest z tego faktu zadowolonych.

Światowy Dzień Radia. "Wciąż pozostaje niezastąpionym towarzyszem"

13.02.2024 15:31
Dociera wszędzie. Może być słuchane w domu, pracy, na spacerze, w samochodzie, na działce, plaży, przez 24 godziny na dobę. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia.

Kolejny rosyjski okręt poszedł na dno. Dopadły go ukraińskie drony

14.02.2024 09:22
Ukraińskie drony zniszczyły na Morzu Czarnym u wybrzeży okupowanego Krymu duży rosyjski okręt desantowy. Ukraińskie siły zbrojne poinformowały, że w chwili ataku jednostka przebywała na wodach terytorialnych Ukrainy.

99 lat Polskiego Radia. Poznaj pracę dziennikarzy od kuchni

14.02.2024 10:31