Redakcja Polska

32. Finał WOŚP. Jerzy Owsiak dla Polskiego Radia: Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają

28.01.2024 16:35
- To jest efekt tego, co robimy przez cały rok. Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają. To, co robimy, wraca do nich, ludzie czują się tutaj dobrze, czują się przyjemnie - mówi w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Kurkiem Jerzy Owsiak. 
Jerzy Owsiak: Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierają
Jerzy Owsiak: Orkiestra to wypadkowa tego, jak nas ludzie odbierająYT/Polskie Radio

- To nie jest łatwa praca, to jest praca całego roku, żeby później powiedzieć: "To co, będziecie z nami grali?", i do końca nie jesteśmy pewni, jak to będzie wyglądało - wskazuje Jerzy Owsiak.

Dodaje, "patrzymy, jak te pieniądze szybko powiększają konto, i na bazie tego mówimy: »Chyba będzie dobrze«, ale do samego końca nie jesteśmy tego pewni". 

"Fundacja to jest 70 osób"

Jak zaznacza rozmówca Pawła Kurka, "radość, przyjemność dla nas, satysfakcja - fundacja to jest 70 osób". - To nie jest 270 osób, nie 770, to nie jest ministerstwo, to nie jest jakaś wielka fabryka, która pracuje na to, co robimy - mówi w rozmowie z naszym reporterem Jerzy Owsiak.

Podkreśla, że "my absolutnie potrzebujemy tego paliwa, to jest dla nas paliwo, które nas napędzi jutro, pojutrze, i miejmy to w sobie nie przez jeden dzień, miejmy to w sobie przez miesiąc".Źródło: Portal PolskieRadio.pl/dad

32. Finał WOŚP. Orkiestra gra w Waszyngtonie, Chicago, Nowym Jorku czy Los Angeles

27.01.2024 11:50
W najbliższą niedzielę odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizowana przez Jerzego Owsiaka akcja charytatywna organizowana jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W Stanach Zjednoczonych Orkiestra zagra w sobotę.

Politycy wspierają WOŚP. Zobacz, co na licytację wystawili prezydent i premier

28.01.2024 11:20
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 32. Jak co roku, do akcji włączyli się politycy, którzy przekazali na licytację zaskakujące przedmioty. Co wystawili prezydent, premier i marszałek Sejmu?