X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy lekarze w Chicago. Zapoznają się z działaniem szpitala do walki z koronawirusem

24.04.2020 09:15
Polska misja medyczna, która od czwartku przebywa w USA, zapozna się w sobotę z działalnością największego szpitala polowego w Chicago. Został on stworzony, aby odciążyć zwykłe oddziały, na które trafiają pacjenci z koronawirusem.
Audio
  • Polska misja medyczna zapozna się z działalnością szpitala polowego w Chicago. Relacja Piotra Orłowskiego (IAR)
Polska misja medyczna poleciała do Chicago rządowym samolotem
Polska misja medyczna poleciała do Chicago rządowym samolotemtwitter.com / Mariusz Błaszczak

Szpital polowy, który odwiedzą Polacy, mieści się na terenie centrum konferencyjnego McCormicka. Został stworzony z myślą o chorych wymagających bezpośredniej opieki lekarskiej, bez konieczności stosowania intensywnej terapii. Budowa trwała kilkanaście dni. Szpital stworzono wspólnymi siłami Gwardii Narodowej i pracowników cywilnych. Może pomieścić jednocześnie 3 tys. pacjentów.

- Dla polskiego zespołu ważne jest poznanie tego jaką pracę wykonała amerykańska armia, jak szybko i w jaki sposób zbudowano szpital z uwzględnieniem wszystkich restrykcji związanych z koronawirusem - powiedział towarzyszący misji gen. Cezary Wiśniewski, attaché obrony przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie.

Polscy medycy odbyli już naradę organizacyjną z amerykańskimi wojskowymi. Spotkanie zorganizowano na terenie Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

- Zapoznano nas z strukturą zaangażowania Gwardii Narodowej i władz federalnych w zwalczanie epidemii. To bardzo skomplikowana, całkiem odmienna struktura od tego z czym mieliśmy dotychczas do czynienia w Polsce, Lombardii i innych krajach europejskich - powiedział dowódca misji, kpt dr Jacek Siewiera.

Polscy lekarze w kolejnych dniach pobytu w Chicago mają poznawać pracę cywilnych placówek medycznych.


IAR/dad

Wybory za granicą. Rzecznik MSZ: komisje wyborcze powołane w 162 obwodach

25.04.2020 10:13
Komisje wyborcze zostały powołane we wszystkich 162 obwodach za granicą; od wtorku do piątkowego popołudnia zarejestrowało się około 10 tys. osób - poinformowała w sobotę rzeczniczka MSZ Monika Szatyńska-Luft.

KE nie zamierza podejmować kwestii wyborów w Polsce w ramach procedury art. 7

25.04.2020 10:43
Komisja Europejska nie zamierza podejmować kwestii wyborów w Polsce w ramach procedury art. 7 traktatu - poinformował rzecznik KE Christian Wigand. W czwartek inne stanowisko przedstawił komisarz ds. sprawiedliwości Didier Reynders. - Komisja Europejska jest zawsze gotowa, by wspierać Radę w procedurach art. 7 w jakichkolwiek kwestiach, które powinny być dyskutowane, jednak wybory w Polsce nie są sprawą, którą planują podnieść w tym kontekście - powiedział Wigand.

Groźne fake newsy o Polsce i USA w czasie pandemii. Ekspert: zbieżne z interesem Kremla, to zapewne nie koniec

25.04.2020 11:58
Kreml, atakujący Polskę, będzie chciał wykorzystać chaos związany z pandemią, emocje, które są żywsze przed wyborami. Powinniśmy poświęcić większą uwagę próbom wywołania chaosu i szczególnie monitorować obszar cyberbezpieczeństwa. Nie można lekceważyć nawet małych incydentów - mogą być wstępem lub testem przed większą operacją – mówił portalowi PolskieRadio24.pl ekspert warszawskiego biura CEPA Olgierd Syczewski, komentując atak na stronę internetową Akademii Sztuki Wojennej.