X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grodno: wyruszyła pielgrzymka wzdłuż granic Białorusi

12.06.2021 13:25
Z Grodna wyrusza pielgrzymka pokutna wzdłuż granic Białorusi. Pątnicy poruszają się samochodami, wioząc przymocowane do dachów aut kopie obrazów Bogurodzicy z siedmiu białoruskich sanktuariów - między innymi z Budsławia, Brasławia, Brześcia i Łohiszyna.
Audio
  • Grodno: wyruszyła pielgrzymka wzdłuż granic Białorusi. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/Archiwum/Paweł Jaskółka

Przed wyruszeniem w trasę pielgrzymi uczestniczyli w nabożeństwie w bazylice katedralnej, które celebrował biskup Aleksander Kaszkiewicz, ordynariusz diecezji grodzieńskiej .

Ksiądz Jury Sańko, rzecznik Konferencji Katolickich Biskupów Białorusi w rozmowie z Polskim Radiem zwrócił uwagę, że pielgrzymce przyświeca ważna misja. "Główny jej cel to modlitwa za Białoruś- o pokój i zgodę w kraju. Pielgrzymi będą się modlić również o szybkie wyzwolenie z koronawirusa i odbudowę Narodowego Sanktuarium w Budsławiu /które trawił w tym roku pożar/. To główne intencje z którymi jedzie pielgrzymka"- powiedział ksiądz Sańko.

Pielgrzymkę zorganizowała stołeczna parafia świętych Szymona i Heleny. Tydzień temu kopie obrazów Bogurodzicy, które wiezione są przez pielgrzymów, poświęcił w Mińsku arcybiskup Ante Jozić, nuncjusz apostolski na Białorusi.


IAR/dad

Konkurs "Teraz Polska" najbardziej rozpoznawalnym symbolem promocji przedsiębiorców

12.06.2021 09:00
W Pałacu Prezydenckim w Warszawie wyróżnienia otrzymały krajowe firmy za swoją działalność w regionie, w skali całego kraju lub za działalność międzynarodową. Wyboru najlepszych kandydatur dokonała kapituła konkursowa pod przewodnictwem szefa Polskiego Komitetu ds. UNESCO, profesora Michała Kleibera. W gali konkursowej wzięła udział także Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda.

Polska książka kulinarna nagrodzona na międzynarodowym konkursie

11.06.2021 17:59
Książka "The Polish Table"/"Mesa polaca" została wyróżniona w dwóch kategoriach w tegorocznej edycji konkursu Gourmand World Cookbook Awards. Wydanie książki współfinansowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.