X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Konwój z "Wielkanocną Paczką dla Rodaków w Ukrainie" wyruszył ze Wspólnoty Polskiej

14.04.2022 13:00
Konwój z pomocą humanitarną Wspólnoty Polskiej wyruszył w tych dniach na Ukrainę. Tym razem - bo to nie pierwszy taki transport - jest wyjątkowy. Wiezie paczki w ramach akcji Stowarzyszenia "Wielkanocna Paczka dla Rodaków w Ukrainie".
Audio
  • O akcji Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", z Tomaszem Różniakiem, rozmawia Maria Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Anna Dąbrowska, Dariusz Piotr Bonisławski i Tomasz Różniak  podczas podsumowania akcji Wielkanocna Paczka dla Rodaków w Ukrainie
Anna Dąbrowska, Dariusz Piotr Bonisławski i Tomasz Różniak podczas podsumowania akcji "Wielkanocna Paczka dla Rodaków w Ukrainie" Maria Wieczorkiewicz/PRdZ

- To dowód pamięci i troski o naszych rodaków, w czasie tak ważnym dla naszej kultury jakim jest Święto Wielkiej Nocy - symbol nadziei przezwyciężającej wszelkie zło i krzywdy. Tak od wieków odczytywaliśmy wielkanocne przesłanie i taki też znak naszego wsparcia chcemy zawieźć dzisiaj na Ukrainę - mówi Dariusz Piotr Bonisławski, prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

- Na pomoc czeka ponad 4 tysiące rodzin. Są to osoby polskiego pochodzenia, najczęściej ludzie starsi, ubodzy i nieporadni nawet w czasie pokoju, a co dopiero mówiąc wojny. Nie zdecydowali się na ucieczkę przed rosyjską inwazją, ale tym samym znaleźli się w bardzo trudnym położeniu - zarówno materialnym jak i psychicznym. Wiemy przecież co dzieje się od ponad miesiąca na Ukrainie. Każdy z nas może wyobrazić sobie ich dramat - mówi Tomasz Różniak, koordynator akcji, członek Zarządu Stowarzyszenia "Wspólnota Polska".

Wielkanocne paczki przekazane będą rodakom w rejonach wołyńskim, chmielnickim, winnickim, tarnopolskim, odeskim, lwowskim. Oczywiście również do naszych - Wspólnoty Polskiej - Domów Polskich w Barze i Samborze oraz stacji humanitarnych „Dobre Serce”, które współtworzy Stowarzyszenie.

Przeładunek paczek z konwoju nastąpi we Lwowie, Samborze, Odessie i Charkowie. Dodatkowo wieziona jest przesyłka specjalna z Kanady dla armii ukraińskiej. W transporcie i logistyce pomagają nam wolontariusze z Kanady, Ukrainy.

Powodzenie akcji "Wielkanocna Paczka dla Rodaków w Ukrainie" nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu środowisk, które odpowiedziały na apel Wspólnoty Polskiej, bądź to przekazując dary z których kompletowane były paczki, bądź też pomagając w ich transporcie, segregowaniu, pakowaniu. Nie sposób wymienić wszystkich, bo często były to dary anonimowe, z potrzeby serca. Organizatorzy dziękują wszystkim, indywidualnym darczyńcom, organizacjom polonijnym, polskim szkołom, wolontariuszom, uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Domach Polonii.

Kolejne transporty dla łącznie ponad 4 tysięcy rodzin dotrą do Ukrainy w okresie świątecznym. Cały czas Wspólnota Polska prowadzi też zbiórkę środków na pomoc finansową dla naszych rodaków - uchodźców. Koordynuje również wolontariat na rzecz Ukraińców, którzy znaleźli schronienie w naszym kraju.

O akcji "Wielkanocna Paczka dla Rodaków w Ukrainie", z Tomaszem Różniakiem, koordynatorem akcji, członkiem Zarządu Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", rozmawia Maria Wieczorkiewicz.


Źródło: Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"/ho

Warszawa gości muzyków z Kijowa. Artyści ćwiczą w studiu Polskiego Radia

13.04.2022 09:32
Członkowie Kijowskiej Orkiestry Symfonicznej w Studiu Koncertowym imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie przygotowują się do europejskiej trasy koncertowej.

Ukraiński politolog o wizycie prezydentów krajów bałtyckich w Kijowie: odważna i potrzebna

13.04.2022 15:16
Odważna i bardzo potrzebna - tak znany ukraiński politolog ocenia dzisiejszą wizytę prezydentów Polski i krajów bałtyckich w Kijowie. Wołodymyr Fesenko zaznacza jednocześnie, że jednym z głównych tematów rozmów będzie pomoc walczącej Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda w Kijowie: to nie wojna, to terroryzm

13.04.2022 20:06
Prezydent Andrzej Duda porównał działania rosyjskich żołnierzy na Ukrainie do terroryzmu. Prezydent przebywa z wizytą na Ukrainie. Wspólnie z prezydentami Litwy Gitanasem Nausėdą, Łotwy Egilsem Levitsem i Estonii Alarem Karisem spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełeńskim.