X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wielka szansa Polaka w Metropolitan Opera w Nowym Jorku

23.11.2021 14:12
Jakub Józef Orliński zadebiutuje we wtorek w legendarnej Metropolitan Opera. Kontratenor wykona w Nowym Jorku partię Orfeusza w spektaklu "Eurydyka” Matthew Aucoina.
Metropolitan Opera House w Nowym Jorku
Metropolitan Opera House w Nowym JorkuShutterstock/Eileen_10

4 grudnia - jak informuje "Gazeta Polska Codziennie” - planowane są w Polsce kinowe transmisje live tego spektaklu.

Występ to dobry prezent dla polskiego śpiewaka, który - jak zauważa "GPC" 8 grudnia kończy 31 lat.

Jakub Józef Orliński wystąpi w roli alter ego Orfeusza. Gazeta przywołuje informacje ze strony Metropolitan Opera, że "w swojej nowej, sugestywnej operze słynny amerykański kompozytor Matthew Aucoin na nowo przedstawia historię z punktu widzenia Eurydyki i nadaje tym znanym postaciom zaskakujący, nowy wymiar". Autorką libretta "Eurydyki" jest Sarah Ruhl. 


PAP/dad

"Jeszcze Europa nie zginęła". Duński portal o tym, jak polski rząd broni Unii

23.11.2021 12:27
"Możemy jak polski rząd wybrać fizyczną i militarną ochronę granicy, zamiast jak w 2015 r. przymykać oko na coś, co się nam nie podoba. Wymaga to jedynie paru tysięcy żołnierzy, płotu i karabinów"– cytuje TVP.Info artykuł komentatora politycznego i historyka Mikaela Jalvinga, który ukazał się na portalu najpoczytniejszego duńskiego dziennika "Jyllands-Posten". W swoim artykule zatytułowanym "Jeszcze Europa nie zginęła" nawiązuje do historii Polski.

W Toruniu powstanie Europejskie Centrum Filmowe Camerimage

23.11.2021 12:17
Zapowiedział to wicepremier Piotr Gliński podczas uroczystej gali zakończenia 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage – jednego z największych na świecie festiwali poświęconych sztuce operatorów filmowych

"Teatr spełnionych nadziei". 30 lat istnienia polskiej sceny teatralnej w Kanadzie

23.11.2021 18:17
Teatr powstał w 1991 roku z inicjatywy Marii Nowotarskiej i Jerzego Pilitowskiego. W trakcie swojej historii Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto wyprodukował ponad 100 spektakli i odbył  blisko trzysta podróży, prezentując przedstawienia w całej Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i w wielu krajach Europy. W tym roku ta niezwykła instytucja obchodzi 30-lecie istnienia.