X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

21.05.2022 07:30
Podczas 25. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, odwiedzający będą mogli poznać pracę naukowców i samemu poczuć się jak naukowiec podczas przeprowadzania doświadczeń. W tym roku tematem przewodnim Pikniku Naukowego jest woda.
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie znajduje się tuż nad Wisłą. To właśnie tam odbędzie się 25. edycja Pikniku Naukowego Polskiego Radia
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie znajduje się tuż nad Wisłą. To właśnie tam odbędzie się 25. edycja Pikniku Naukowego Polskiego RadiaShutterstock/Artur Bogacki

"Serdecznie zapraszam wszystkich naszych słuchaczy, słuchaczy Polskiego Radia na 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik już w sobotę przy Bulwarach Wiślanych teren Centrum Nauki Kopernik" - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Kuba Marcinowicz z Polskiego Radia Kierowców mówi, że na Piknik przychodzą osoby, które zawodowo zajmują się nauką i ci, którzy są głodni wiedzy. "Naukowcy na wyciągnięcie ręki. Możemy do nich podejść, porozmawiać. Oni są świetnie przygotowani, mają mnóstwo pokazów, które na pewno zainteresują każdego. Pokazów, które udowadniają, jak można eksperymentować wodę, ale przede wszystkim sprawiają także, że poznajemy tę wyjątkową substancję" - mówi dziennikarz.

Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik mówi, że będę pokazy naukowe, eksperymenty i goście specjalni, którzy opowiedzą o wodzie. "Będzie można łowić kostki wody, przy użyciu nitki, będziemy zamrażać wodę, będziemy ją parować. Będziemy zmieniać jej stany skupienia i pokazywać jej własności, ale także będziemy mówić o wodzie w kontekście społecznym, w kontekście klimatu" - mówi Katarzyna Nowicka.

Wydarzenie odbywa się w Centrum Nauki Kopernik i na Bulwarach Wiślanych. Relacje z 25. Pikniku Naukowego można znaleźć na wszystkich antenach Polskiego Radia oraz w mediach społecznościowych i na stronie internetowej rozgłośni.

IAR/ho


Instytut Polski w Kijowie został ewakuowany, ale nadal działa i organizuje wydarzenia kulturalne

19.05.2022 12:28
Wśród nich są wystawa „Dzień zwycięstwa” na Zamku Ujazdowskim w Warszawie, przygotowania do projektu w związku z 200-leciem polskiego romantyzmu, współpraca z Muzeum Historii Polski i Instytutem Pileckiego.

Prezes IPN: Polskie Radio we wrześniu 39 r. było głosem osamotnionej Polski rozdzieranej przez agresorów

19.05.2022 15:07
Polskie Radio odgrywało bardzo istotną rolę w wojnie obronnej w 1939 roku. Było głosem osamotnionej Polski rozdzieranej przez dwóch agresorów – III Rzeszę i Związek Sowiecki - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

W Instytucie Pileckiego w Berlinie prezentowana jest wystawa "Ukraina. Wojna w Europie"

20.05.2022 09:12
W Instytucie Pileckiego w Berlinie można od środy oglądać wystawę "Ukraina. Wojna w Europie". Bohaterstwo Ukrainy jest dla nas inspiracją i przykładem - podkreśliła szefowa berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego Hanna Radziejowska podczas otwarcia ekspozycji.