X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Instytucie Pileckiego w Berlinie prezentowana jest wystawa "Ukraina. Wojna w Europie"

20.05.2022 09:12
W Instytucie Pileckiego w Berlinie można od środy oglądać wystawę "Ukraina. Wojna w Europie". Bohaterstwo Ukrainy jest dla nas inspiracją i przykładem - podkreśliła szefowa berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego Hanna Radziejowska podczas otwarcia ekspozycji.
Wystawa w Instytucie Pileckiego w Berlinie
Wystawa w Instytucie Pileckiego w BerlinieŹródło: Facebook/Polnische Botschaft in Deutschland Ambasada Polski w Niemczech @AmbasadaPLBerlin

- Na naszych oczach rozgrywa się wielka historia. Bohaterstwo Ukrainy jest dla nas inspiracją i przykładem. Ukraina walczy o wolność, nie tylko dla siebie, ale dla całej Europy - mówiła podczas otwarcia wystawy dyrektor berlińskiego oddziału Instytutu Pileckiego Hanna Radziejowska.

Przypomniała, że w Instytucie Pileckiego "powstało Centrum Lemkina - dokumentujemy zbrodnie rosyjskie i zbieramy raporty. W ten sposób pragniemy przyczynić się do zachowania pamięci i przygotowania przyszłych badań nad współczesną historią i doświadczeniem Ukrainy".

"Musimy uczyć się z historii"

Nawet jeśli "mamy dziś wrażenie, że Europa niewiele nauczyła się z historii XX wieku, to jednak musimy dziś powtórzyć - musimy uczyć się z historii". Czas "nie tylko uczyć się z historii, ale także ją rozumieć" - podkreśliła Radziejowska.

"Wystawa jest efektem wielu przykładów doskonałej współpracy między instytucjami polskimi i ukraińskimi. Została przygotowana przez Instytut Pileckiego i Polskie Centrum Badań Historycznych CBH PAN w Berlinie we współpracy z ukraińskim Instytutem Pamięci Narodowej" - podkreślono we wpisie na Facebooku polskiej ambasady w Berlinie.

Wystawa "dokumentuje rosyjską agresję na Ukrainę za pomocą przerażających obrazów". Rzuca światło na centralne różnice w historycznym rozwoju Ukrainy i Rosji, analizuje motywy i schematy działania Putina, pokazuje, jak i na podstawie jakich narracji uzasadniających przygotowywano wojnę" - informuje Instytut Pileckiego w Berlinie.

Wystawa jest też prezentowana w Kijowie, Warszawie i Wilnie.


PAP/dad

Prezes IPN: Polskie Radio we wrześniu 39 r. było głosem osamotnionej Polski rozdzieranej przez agresorów

19.05.2022 15:07
Polskie Radio odgrywało bardzo istotną rolę w wojnie obronnej w 1939 roku. Było głosem osamotnionej Polski rozdzieranej przez dwóch agresorów – III Rzeszę i Związek Sowiecki - powiedział prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

Mateusz Morawiecki wezwał do izolacji rosyjskiego prezydenta

19.05.2022 16:00
Do izolacji prezydenta Rosji Władimira Putina - wezwał w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dyplomacja wymaga dialogu, ale nie negocjuje się z terrorystami - stwierdził. Podkreślał, że nie ma Zachodu bez wolnej i zwycięskiej Ukrainy.