Redakcja Polska

Rozpoczęło się 51. "Lato z Radiem". "Mamy siebie – pochwalmy się Polską" to hasło tegorocznej edycji

21.06.2022 13:26
W radiowej Jedynce znowu zabrzmiała Polka Dziadek. To znak, że zaczęło się "Lato z Radiem". Kultowa audycja Programu Pierwszego Polskiego Radia jest w eterze od 51 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród kolejnych pokoleń.
Audio
  • Rozpoczęło się 51. "Lato z Radiem". Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Lato z Radiem Tarnów
Lato z Radiem TarnówPolskie Radio

Od ponad pół wieku spędza wakacje razem ze słuchaczami, będąc tam, gdzie oni: na plaży, nad jeziorem, na szlakach turystycznych. Reporterzy odwiedzają najciekawsze krajoznawczo, historycznie i kulturowo miejsca w całej Polsce. "Lato z Radiem" przekazuje informacje, uczy i bawi.

Podczas wyjazdów w plener odbywają się audycje na żywo, konkursy i spotkania ze znanymi dziennikarzami, a wieczorami - koncerty z udziałem gwiazd.

Jak co roku reporterzy Jedynki wyruszają w trasę i odwiedzą najpiękniejsze miejsca w Polsce. Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą w tym roku 9 miejscowości w Polsce: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. 

Jedną z nowości tegorocznej odsłony "Lata z Radiem" jest "Liga Superbohaterów" - czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym. W tym roku nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy konkursów. Do wygrania między innymi: rowery, walizki oraz tegoroczne maskotki "Lata z Radiem".

W geście solidarności z Ukrainą Polskie Radio zdecydowało o zmianie formuły tegorocznego "Lata z Radiem". W tym roku Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami.

W tym roku oprócz Romana Czejarka, prowadzącymi "Lato z Radiem" będą: Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz, Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty od godziny 9-tej do 12-tej.

IAR/PP

W Japonii promowano polską kulturę, kuchnię i turystykę. Zakończył się Festiwal Polski w Tokio

19.06.2022 17:30
Zakończył się Festiwal Polski w Tokio - to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykę. Swoje oferty zaprezentowali importerzy, producenci i sprzedawcy polskich produktów w Japonii. Odwiedzający mieli okazję zetknąć się z kulturą polską oraz dowiedzieć się jak pomoc dotkniętym wojna mieszkańcom Ukrainy. Festiwal Polski zorganizowany został w ramach programu "Dni Dziedzictwa Polskiego".

Piotr Gliński: cały świat mówi o tym, że Polska w trudnych czasach zdaje egzamin

19.06.2022 15:22
Podczas uroczystości 800-lecia istnienia Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy (pow. krakowski) wicepremier, minister kultury Piotr Gliński wskazał, że cały świat mówi o tym, że Polska w tych trudnych czasach zdaje egzamin. - Zdaje go dzięki krzyżowi, chrześcijaństwu i takim parafiom jak tu - dodał. 

Wielka patriotka, naukowiec, arystokratka, kobieta o niezłomnej woli - Karolina Lanckorońska - bohaterką spektaklu

21.06.2022 13:30
Prapremiera sztuki „Sąd Ostateczny. Rzecz o Karolinie Lanckorońskiej” w reżyserii Ewy Makomaskiej odbyła się 15 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.