X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rozpoczęło się 51. "Lato z Radiem". "Mamy siebie – pochwalmy się Polską" to hasło tegorocznej edycji

21.06.2022 13:26
W radiowej Jedynce znowu zabrzmiała Polka Dziadek. To znak, że zaczęło się "Lato z Radiem". Kultowa audycja Programu Pierwszego Polskiego Radia jest w eterze od 51 lat i cieszy się ogromną popularnością wśród kolejnych pokoleń.
Audio
  • Rozpoczęło się 51. "Lato z Radiem". Materiał Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
Lato z Radiem Tarnów
Lato z Radiem TarnówPolskie Radio

Od ponad pół wieku spędza wakacje razem ze słuchaczami, będąc tam, gdzie oni: na plaży, nad jeziorem, na szlakach turystycznych. Reporterzy odwiedzają najciekawsze krajoznawczo, historycznie i kulturowo miejsca w całej Polsce. "Lato z Radiem" przekazuje informacje, uczy i bawi.

Podczas wyjazdów w plener odbywają się audycje na żywo, konkursy i spotkania ze znanymi dziennikarzami, a wieczorami - koncerty z udziałem gwiazd.

Jak co roku reporterzy Jedynki wyruszają w trasę i odwiedzą najpiękniejsze miejsca w Polsce. Dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą w tym roku 9 miejscowości w Polsce: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. 

Jedną z nowości tegorocznej odsłony "Lata z Radiem" jest "Liga Superbohaterów" - czyli osób, które bezinteresownie pomagają innym. W tym roku nie zabraknie też lubianych przez słuchaczy konkursów. Do wygrania między innymi: rowery, walizki oraz tegoroczne maskotki "Lata z Radiem".

W geście solidarności z Ukrainą Polskie Radio zdecydowało o zmianie formuły tegorocznego "Lata z Radiem". W tym roku Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami.

W tym roku oprócz Romana Czejarka, prowadzącymi "Lato z Radiem" będą: Sława Bieńczycka, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz, Daniel Wydrych oraz debiutujący w tej roli Maciej Kurzajewski. Audycji można słuchać od poniedziałku do soboty od godziny 9-tej do 12-tej.

IAR/PP

W Japonii promowano polską kulturę, kuchnię i turystykę. Zakończył się Festiwal Polski w Tokio

19.06.2022 17:30
Zakończył się Festiwal Polski w Tokio - to największa w Japonii impreza promująca polska kulturę, kuchnię i turystykę. Swoje oferty zaprezentowali importerzy, producenci i sprzedawcy polskich produktów w Japonii. Odwiedzający mieli okazję zetknąć się z kulturą polską oraz dowiedzieć się jak pomoc dotkniętym wojna mieszkańcom Ukrainy. Festiwal Polski zorganizowany został w ramach programu "Dni Dziedzictwa Polskiego".

Piotr Gliński: cały świat mówi o tym, że Polska w trudnych czasach zdaje egzamin

19.06.2022 15:22
Podczas uroczystości 800-lecia istnienia Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Luborzycy (pow. krakowski) wicepremier, minister kultury Piotr Gliński wskazał, że cały świat mówi o tym, że Polska w tych trudnych czasach zdaje egzamin. - Zdaje go dzięki krzyżowi, chrześcijaństwu i takim parafiom jak tu - dodał. 

Wielka patriotka, naukowiec, arystokratka, kobieta o niezłomnej woli - Karolina Lanckorońska - bohaterką spektaklu

21.06.2022 13:30
Prapremiera sztuki „Sąd Ostateczny. Rzecz o Karolinie Lanckorońskiej” w reżyserii Ewy Makomaskiej odbyła się 15 czerwca w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.