X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Irlandia Północna: w Belfaście ataki na policję, pomimo żałoby

11.04.2021 15:07
W Belfaście w piątek wieczorem ponownie doszło do ataków na policję, mimo że przywódcy lojalistów apelowali, by z powodu śmierci księcia Filipa nie organizować demonstracji.
Zamieszki w Irlandii Północnej trwają od początku zeszłego tygodnia
Zamieszki w Irlandii Północnej trwają od początku zeszłego tygodniaPAP/EPA/Mark Marlow

Funkcjonariuszy obrzucono w północnym Belfaście butelkami i kamieniami, ale zamieszki mają mniejszą skalę niż w poprzednich dniach.

W Irlandii Północnej od początku zeszłego tygodnia niemal codziennie dochodziło do ataków na policję i zamieszek.

Najpoważniejszy przebieg miały w środę wieczorem, gdy porwano i spalono miejski autobus. Jak podała policja, od momentu ich rozpoczęcia obrażenia odniosło 74 funkcjonariuszy.


Źródło: kierunekirlandia.eu

Zobacz więcej na temat: Irlandia Północna policja

Wielka promocja wybitnych Polek. Trwa kampania Ministerstwa Spraw Zagranicznych

11.04.2021 08:50
Przedsiębiorcze, samodzielne, pełne inicjatyw, empatii, woli pomocy innym, biorące sprawy w swoje ręce - takie właśnie są Polki. Odnoszą sukcesy w wielu dziedzinach: w nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej i politycznej. Od marca są też ambasadorkami polskości na wszystkich kontynentach w ramach kampanii Ministerstwa Spraw Zagranicznych #IamPolka - OUTSTANDING POLISH WOMEN.

Aktywność Rosji przy granicy z Ukrainą. Jest reakcja polskiego MSZ

11.04.2021 13:10
"Koncentracja wojsk rosyjskich w pobliżu ukraińskich granic budzi nasze zaniepokojenie" - podkreśliło polskie MSZ w oświadczeniu. Resort zamierza też wykorzystać zbliżający się okres przewodnictwa w OBWE do podjęcia prób deeskalacji sytuacji na wschodzie Ukrainy - dodano.

Krzysztof Szczerski: 15 kwietnia prezydent zainauguruje prace Biura Polityki Międzynarodowej

11.04.2021 11:16
15 kwietnia prezydent Andrzej Duda zainauguruje prace Biura Polityki Międzynarodowej Prezydenta RP; powoła szefa Biura, a także wchodzące w jego skład Kolegium Prezydenta RP ds. Polityki Międzynarodowej - poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Przetarg na śmigłowce wart 450 mln funtów. Polski Black Hawk "może być opcją"

11.04.2021 14:25
- Black Hawk produkowany w Mielcu może zostać zaproponowany Wielkiej Brytanii - powiedział dyrektor ds. komunikacji Lockheed Martin w Europie John Neilson. Zaznaczył, że Brytyjczycy nie sformułowali jeszcze wymagań dotyczących nowej maszyny, ale "w zależności od specyfikacji technicznej i wymagań operacyjnych, Black Hawk może być opcją".