Redakcja Polska

Caritas Polska organizuje kolonie integracyjne dla dzieci z Polski i z Ukrainy

29.07.2022 12:37
Podczas Wakacyjnej Akcji Caritas blisko 15 tysięcy dzieci, w tym dwa tysiące najmłodszych z Ukrainy, skorzysta z wypoczynku podczas wyjazdów, półkolonii i wycieczek na terenie całego kraju.
Audio
  • Kolonie Caritas dla dzieci z Ukrainy - materiał Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Wicedyrektor Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska w studiu PRdZ
Wicedyrektor Caritas Polska Małgorzata Jarosz-Jarszewska w studiu PRdZFoto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Na kolonie z Caritas wyjedzie 10,5 tys. dzieci. Pozostałe 4,3 tys. skorzysta z innych form wypoczynku, tj. półkolonii i wycieczek przygotowanych przez Caritas diecezjalne.

Dzieci z Ukrainy – i te, mieszkające na terenie kraju ogarniętego wojną i te, które dostały się wraz z rodzinami do Polski – będą wypoczywać wraz z polskimi rówieśnikami na koloniach integracyjnych.

- Zostaną objęte pomocą psychologów, skorzystają z możliwości nauki języka polskiego, poznają naszą historię a przede wszystkim odpoczną i oderwą się od przykrych wspomnień – zapewnia Małgorzata Jarosz-Jarszewska, zastępca dyrektora Caritas Polska. Rozmawia z nią Ewa Plisiecka.

Świat kultury dla Ukrainy. Wsparcie od instytucji i całego środowiska

16.03.2022 13:27
Stypendia, koncerty, wystawy, spektakle i oferta edukacyjna - tak instytucje kultury, muzea, archiwa oraz szkoły i uczelnie artystyczne włączają się w pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Caritas Polska przekazała już 38 tysięcy paczek w ramach akcji „Paczka dla Ukrainy”

10.06.2022 10:36
Na Ukrainę dotarło też 20 tys. ton pomocy humanitarnej, przekazanej przez organizację. W kraju Caritas Polska uruchamia Centra Pomocy Migrantom i Uchodźcom, na wzór tego, które działa przy Caritas Polska w Warszawie.

Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce

14.06.2022 14:30
Ponad 200 tysięcy uchodźców z Ukrainy podjęło pracę w Polsce. Informację tę przekazał szef Urzędu do spraw Cudzoziemców Jarosław Szajner podczas Forum Dobroczynności, organizowanego w Warszawie przez Caritas Polska. 

Caritas Polska pomaga seniorom z Polski i z Ukrainy

24.07.2022 10:05
W ramach programu "Na codzienne zakupy" 11 tys. seniorów otrzymuje w tym roku karty na zakupy o wartości 160 zł miesięcznie. Jego uczestnicy mogą korzystać z pomocy 4 tys. wolontariuszy Caritas. Dla seniorów z Ukrainy w każdy piątek jest także spotkanie grupy wsparcia oraz z ekspertami.