X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: MSZ o "pozytywnej dynamice" w stosunkach z UE i USA

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 21:15
Białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdza "pozytywną dynamikę" normalizacji stosunków z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi – napisano w sprawozdaniu, opublikowanym w środę na stronie internetowej resortu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: state.gov

"Pozytywną dynamikę stopniowego procesu normalizacji stosunków z UE i USA wzmocniło wstrzymanie działania sankcji w stosunku do Białorusi, co pozwoliło znacznie zwiększyć intensywność kontaktów na różnych szczeblach” – głosi sprawozdanie dotyczące ubiegłego roku.

MSZ oceniło że Białoruś aktywnie uczestniczyła w działaniach Partnerstwa Wschodniego i z jej inicjatywy utworzono nową grupę roboczą PW ds. harmonizacji rynków cyfrowych. Zwróciło też uwagę na udaną współpracę z UE w sferze programów transgranicznych, m.in. z Polską i Ukrainą. Resort stwierdził również większą intensywność kontaktów dwustronnych różnych szczebli z państwami UE.

Białoruś liczy na członkostwo we WHO

Resort podkreślił ponadto, że "został w pełni przywrócony proces rozmów w sprawie przystąpienia Republiki Białoruś do Światowej Organizacji Handlu, co przy jego pozytywnym rozwoju doprowadzi do możliwego uzyskania wkrótce członkostwa w tej organizacji”.

Jednocześnie według ministerstwa dynamicznie rozwijały się białorusko-rosyjskie relacje sojusznicze.

MSZ zaznaczyło przy tym, że zasadniczym partnerem handlowo-inwestycyjnym kraju pozostała Rosja, która jest także największym rynkiem eksportowym dla białoruskich towarów – przypada na nią około połowy białoruskiego handlu zagranicznego.

Mińsk chce zupełnego zniesienia sankcji

Minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej powtórzył w ostatnią niedzielę, że Białorusi zależy na równoprawnych i pełnowartościowych stosunkach z zachodnimi partnerami - UE i USA, a końcowym krokiem na tej drodze powinno być jego zdaniem pełne zniesienie sankcji.

W 2006 roku UE wprowadziła sankcje wobec przedstawicieli władz w Mińsku, w tym Aleksandra Łukaszenki, w związku z fałszowaniem wyników wyborów prezydenckich oraz represjami wobec opozycji. Sankcje obejmowały zamrożenie aktywów i zakaz wjazdu na terytorium UE. 29 października 2015 roku UE zawiesiła na cztery miesiące sankcje wobec 170 osób i trzech podmiotów w odpowiedzi na uwolnienie w sierpniu ubiegłego roku wszystkich więźniów politycznych i w kontekście poprawy stosunków UE z Białorusią.

Decyzja ta będzie obowiązywać do 29 lutego. Sankcje obowiązują nadal wobec czterech osób - członków służb bezpieczeństwa Łukaszenki podejrzewanych o udział w niewyjaśnionym zaginięciu przeciwników politycznych białoruskiego prezydenta. W mocy pozostaje też embargo na broń.

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

bialorus.polskieradio.pl

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rosja tworzy z Białorusią "organizację wojskową państwa związkowego”

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 17:24
Rosja i Białoruś stworzą w ciągu najbliższych dwóch lat mechanizm zbrojny w celu obrony państwa związkowego, tworzonego przez te dwa kraje - powiedział rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu, cytowany przez agencję RIA-Nowosti. Dodał, że plan działań na dwa lata jest już zatwierdzony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON Białorusi: środki rażenia byłyby lepsze niż baza Rosji

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 23:59
Białoruski minister obrony Andrej Raukou ocenił, że rozmieszczanie rosyjskiej bazy lotniczej na terytorium Białorusi na razie nie ma sensu. Dodał, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Aleksander Łukaszenka. Jego zdaniem lepsze są środki rażenia, którymi ewentualnie można uderzyć w obiekty wojskowe sąsiadów w NATO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja przeznaczy na „wychowanie patriotyczne” ponad 22 miliony dolarów. Priorytetem rozwijanie „poczucia dumy, szacunku dla historycznych świętości Ojczyzny”

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 11:50
Program jest skierowany do wszystkich grup społecznych i wiekowych z jednoczesnym zachowaniem priorytetu wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń