X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

"Grozi nam nowa Jałta". Niezależne media na Białorusi boją się zmian w polityce USA

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:00
Niezależne mińskie media obawiają się, że zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych może wywołać nowe zagrożenia dla niepodległości Białorusi i Ukrainy.
Audio
  • Łukaszenka w ciepłych słowach gratulował Donaldowi Trumpowi. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
  • Niezależne media na Białorusi o wygranej Trumpa. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Media te zwracają uwagę, że przyszły 45. prezydent USA jest chłodnym realistą w gospodarce i polityce. Dlatego ich zdaniem możliwa jest "nowa Jałta" i podział strefy wpływów.

Gazeta "Nasza Niwa" pisze, że zwycięstwo Donalda Trumpa i Brexit pokazują, że w XXI wieku, w epokę Internetu ludzie głosują sercem, a nie rozumem.

- Socjologowie nie przewidzieli zwycięstwa Trumpa tak samo, jak nie przewidzieli Brexitu -pisze gazeta.

Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka zwycięstwo Donalda Trumpa prognozował jeszcze dwa miesiące temu. Aleksander Łukaszenka powiedział, że amerykańskie społeczeństwo nie jest gotowe do wyboru kobiety na prezydenta.

- Stany Zjednoczone to imperium, gdzie wojenny potencjał jest ogromny. Czy kobieta może kierować takim ogromnym wojskowym potencjałem, służbami specjalnymi, CIA i tak dalej? To jest pytanie - mówił Aleksander Łukaszenka.

PAP/IAR/agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybory w USA. Szef Białoruskiego Domu: Trump ma w nosie demokrację

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 19:18
- To w jaki sposób rozstrzygną się wybory w Stanach Zjednoczonych będzie miało wpływ na Europę Wschodnią - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Aleś Zarembiuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA. Opozycjonista: wolna Białoruś liczy na Amerykę, ostrzega przed Realpolitik

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 08:00
Tam, gdzie toczy się walka o wolność, godność, demokrację, prawa człowieka, niezwykle ważna jest solidarność. Stany Zjednoczone w swojej polityce trwają konsekwentnie przy wartościach, chcemy by tak było nadal – mówił portalowi PolskieRadio.pl białoruski opozycjonista Vład Kobec, działacz Białoruskiego Domu w Warszawie, komentując zbliżające się wybory w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory w USA. ”Białoruś nie wtóruje Rosji, że to wróg. Oficjalny Mińsk milczy i liczy na zniesienie sankcji”

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2016 07:00
Władze Białorusi z racji ocieplenia w relacjach z Zachodem zachowują powściągliwość w kwestii wyborów w USA. Inaczej jest w Rosji, której media z rozmachem malują USA jako wroga – komentowała w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl dr Anastasija Iljina, redaktor Europejskiego Radia dla Białorusi. Przewiduje, że po wyborach Mińsk zacznie naciskać na zniesienie sankcji USA, może zaczną się rozmowy o powrocie ambasadora USA na Białoruś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hybrydowe" ocieplenie na linii Zachód-Białoruś? "Łukaszenka nie chce być teraz sam, chce mieć kogoś za plecami"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 23:59
W 2010 roku Aleksander Łukaszenka mógł zerwać z dnia na dzień rozmowy z UE. Dziś w obliczu agresywnej polityki Rosji chyba wolałby nie ścierać się z nią sam na sam, chce mieć coś w zanadrzu - oceniła dziennikarka Anastasija Iljina w rozmowie z portalem Polskiego Radia. Widzi tu szansę dla Zachodu i społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi - choć kruchą i ograniczoną, bo dyktatura dba przede wszystkim o swoje przetrwanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka gratuluje Trumpowi. Liczy na kontynuację polityki USA

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 21:40
Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka ciepło pogratulował Donaldowi Trumpowi wyboru na prezydenta Stanów Zjednoczonych, podkreślając, że podczas kampanii wyborczej kandydat Republikanów "przywrócił amerykańskie społeczeństwo prawdziwej demokracji”.
rozwiń zwiń