X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Media: kardynał Kazimierz Świątek będzie świętym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 14:20
Gazeta "Komsomolska Prawda w Białorusi" prognozuje, ze Kazimierz Świątek zmarły były zwierzchnik kościoła katolickiego na Białorusi zostanie uznany za świętego
Audio

- On lubił życie, lubił nas. Prowadził ludzi za sobą - pisze miński dziennik w artykule poświęconym 96-letniemu kardynałowi Świątkowi którego pogrzeb odbył się w poniedziałek w Pińsku.

Popularna "Komsomołka" zaznacza, że procedura uznania zmarłego kardynała za świętego może zająć długie lata ."Ale również bez oficjalnego uznania dla tysięcy katolików kardynał dawno jest już świętym". W jego pogrzebie uczestniczyło bardzo wielu ludzi.

Gazeta zwraca uwagę, że kardynał Kazimierz Świątek miał niełatwą drogę życiową. W czasach istnienia Związku Radzieckiego był kilkakrotnie skazany na śmierć. W trakcie jego pobytu w łagrach stalinowskich strażnicy grali w karty o to, którego z więźniów rozstrzelają następnego dnia. Dziennik przypomina, że ksiądz kardynał mimo tak strasznych przeżyć pozostał optymistą. - Wraz z jego śmiercią zakończył się kolejny rozdział w historii kościoła na Bialorusi - podkreśla gazeta.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białorusi zmarł kardynał Kazimierz Świątek

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 08:30
Jan Paweł II mianował go 20 lat temu pierwszym administratorem kościoła katolickiego na Białorusi. Kazimierz Świątek miał 96 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś żegna kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:07
Uroczystości pogrzebowe odbywają się w Pińsku, z którym kardynał był związany całe życie. W niedzielę pierwszego kardynała kościoła katolickiego na Białorusi żegnali mieszkańcy Mińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrzeb kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 17:00
Kilka tysięcy wiernych oraz ponad 100 księży i biskupów uczestniczyło w Pińsku na południu Białorusi w ceremonii pogrzebu kardynała Kazimierza Świątka.
rozwiń zwiń