Raport Białoruś

Media: kardynał Kazimierz Świątek będzie świętym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2011 14:20
Gazeta "Komsomolska Prawda w Białorusi" prognozuje, ze Kazimierz Świątek zmarły były zwierzchnik kościoła katolickiego na Białorusi zostanie uznany za świętego
Audio

- On lubił życie, lubił nas. Prowadził ludzi za sobą - pisze miński dziennik w artykule poświęconym 96-letniemu kardynałowi Świątkowi którego pogrzeb odbył się w poniedziałek w Pińsku.

Popularna "Komsomołka" zaznacza, że procedura uznania zmarłego kardynała za świętego może zająć długie lata ."Ale również bez oficjalnego uznania dla tysięcy katolików kardynał dawno jest już świętym". W jego pogrzebie uczestniczyło bardzo wielu ludzi.

Gazeta zwraca uwagę, że kardynał Kazimierz Świątek miał niełatwą drogę życiową. W czasach istnienia Związku Radzieckiego był kilkakrotnie skazany na śmierć. W trakcie jego pobytu w łagrach stalinowskich strażnicy grali w karty o to, którego z więźniów rozstrzelają następnego dnia. Dziennik przypomina, że ksiądz kardynał mimo tak strasznych przeżyć pozostał optymistą. - Wraz z jego śmiercią zakończył się kolejny rozdział w historii kościoła na Bialorusi - podkreśla gazeta.

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białorusi zmarł kardynał Kazimierz Świątek

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 08:30
Jan Paweł II mianował go 20 lat temu pierwszym administratorem kościoła katolickiego na Białorusi. Kazimierz Świątek miał 96 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś żegna kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 08:07
Uroczystości pogrzebowe odbywają się w Pińsku, z którym kardynał był związany całe życie. W niedzielę pierwszego kardynała kościoła katolickiego na Białorusi żegnali mieszkańcy Mińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrzeb kardynała Kazimierza Świątka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2011 17:00
Kilka tysięcy wiernych oraz ponad 100 księży i biskupów uczestniczyło w Pińsku na południu Białorusi w ceremonii pogrzebu kardynała Kazimierza Świątka.
rozwiń zwiń