X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Będzie rosyjska baza na Białorusi. "To oczekiwana decyzja"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 14:00
Rosja rozmieszcza na terytorium Białorusi bazę lotniczą. - Na Białorusi pozostało wiele poradzieckich lotnisk wojskowych. Dlatego rosyjski pułk może być rozlokowany na przykład w Baranowiczach, w Berezie czy Rosi - uważa ekspert wojskowy Aleksander Alesin.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): Rosja lokuje bazę lotniczą na Białorusi
MiG-31 z bazy w Chotiłowie w obwodzie twerskim w Rosji
MiG-31 z bazy w Chotiłowie w obwodzie twerskim w RosjiFoto: mil.ru

Rosja planuje ulokowanie na terytorium Białorusi do 2015 roku swojej bazy lotniczej. Pierwsze myśliwce przylecą jeszcze w tym roku. Rosja zamierza też dostarczyć w przyszłym roku 4 dywizjony kompleksów rakietowych S-300. Poinformował o tym Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji podczas spotkania z Aleksandrem Łukaszenką w Mińsku >>>..

Aleksander Alesin, niezależny białoruski ekspert wojskowy, powiedział korespondentowi Polskiego Radia w Mińsku, że Rosjanie już od dawna chcieli rozmieścić pułk samolotów myśliwskich MiG-31 dla ochrony swojej stacji radiolokacyjnej wczesnego ostrzegania położonej w Hancewiczach w obwodzie brzeskim. - To jest oczekiwana decyzja w związku z szybkim "starzeniem się" białoruskich samolotów wojskowych. Białoruś jest rubieżą obronną Rosji i Moskwa nie może obojętnie patrzeć na to, jak na Białorusi słabnie powietrzna osłona - mówi ekspert.

Alesin zauważył, że na Białorusi pozostało wiele poradzieckich lotnisk wojskowych. Dlatego rosyjski pułk może być rozlokowany na przykład w Baranowiczach,w Berezie czy Rosi.

Aleksander Alesin powiedział też, że rosyjski resort obrony wcześniej już obiecał Białorusi dostarczenie 4 dywizjonów kompleksów rakietowych S-300, zdolnych również do wyśledzenia i likwidacji nisko lecących celów, Propozycja padła po tym, jak w lipcu ubiegłego roku w przestrzeń powietrzną Białorusi wleciała niespodziewanie szwedzka awionetka, która zrzuciła kilkaset misiów pluszowych z hasłami obrony wolności słowa..
IAR/akm

W dniach 22-24 kwietnia, w Brześciu przy polskiej granicy trwają wspólne rosyjsko-białoruskie ćwiczenia wojsk powietrznodesantowych.

IAR/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Rosyjski
Rosyjski radar Wołga w Hancewiczach, fot. mil.ru
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Protasiewicz: nie możemy zostać sam na sam z Rosją

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 07:00
- Polscy politycy muszą podejmować decyzje, które odsuną ryzyko samotnej konfrontacji ze zintegrowaną wokół Moskwy strefą postradziecką - mówi wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz, zapytany o manewry Rosji i Białorusi "Zachód 2013".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MON Litwy: Zapad 2013 skierowany przeciw sąsiadom

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 23:55
Litewski minister obrony Juozas Olekas powiedział, że niektóre elementy planowanych w pobliżu granic Litwy ćwiczeń Rosji i Białorusi są wymierzone przeciw sąsiadom i że tak być nie powinno. Olekas komentował jesienne manewry obu państw dla litewskiej agencji BNS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: manewry Zapad 2013 nie będą zagrożeniem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 15:15
Aleksander Łukaszenka zatwierdził założenia wspólnych białorusko-rosyjskich manewrów Zapad 2013. Odbędą się jesienią
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na Białorusi świętują rocznicę powstania Armii Czerwonej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 19:00
Białoruś świętuje 23 lutego Dzień Obrońców Ojczyzny. Oficjalnie jest to święto wojska, a nieoficjalnie - mężczyzn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka: miliony dolarów na destabilizację Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2013 19:04
Aleksander Łukaszenka zarzucił NATO, że wzmacnia swój potencjał militarny na terytorium państw sąsiadujących z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ: Białoruś nielegalnie sprzedaje broń do Sudanu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2013 15:34
Sudan naruszył sankcje nałożone przez ONZ. Kupił białoruską broń – stwierdzili eksperci ONZ. Białoruskie MSZ zaprzecza tym oświadczeniom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MON Białorusi: nie będziemy ćwiczyć ataku jądrowego na Warszawę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 15:00
Ministerstwo obrony Białorusi zareagowało na doniesienia jednej z polskich gazet. Resort zapewnia, że podczas manewrów Zachód 2013 nie będzie ćwiczony jądrowy atak na Warszawę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie kupują domy przy granicy Białorusi z Polską

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 20:16
Wzrasta zainteresowanie obcokrajowców nieruchomościami na Białorusi - w Brześciu, niedaleko polskiej granicy o niemal 25 procent.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ćwiczenia Rosji i Białorusi przy polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 22:00
Wojska powietrznodesantowe Rosji i Białorusi prowadzą wspólne ćwiczenia na poligonie pod Brześciem na zachodniej Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja rozmieszcza bazę lotniczą i rakiety na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 13:00
Pierwsze rosyjskie myśliwce przylecą już w tym roku, a pułk lotniczy ma powstać do 2015 roku. W 2014 roku Rosja dostarczy na Białoruś cztery dywizjony rakiet przeciwlotniczych S-300.
rozwiń zwiń