X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruś: od 1 sierpnia obowiązuje system opłat za drogi BelToll

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 11:00
BelToll, elektroniczny system ściągania opłat za przejazd płatnymi drogami, obejmuje m.in. M-6/E 28, drogę prowadzącą od polskiej do Mińska.
Białoruś: od 1 sierpnia obowiązuje system opłat za drogi BelToll
Foto: Glow Images/East News

BelToll wchodzi w życie w czwartek 1 sierpnia. Opłaty za przejazd będą pobierane automatycznie przy pomocy urządzenia umożliwiającego przejazd przez punkty opłat bez zatrzymania, z maksymalną prędkością dozwoloną na danej trasie i bez zmiany pasa. Urządzenie takie kierowca otrzymuje po zarejestrowaniu się w systemie BelToll.

Rejestracja

Aby zarejestrować się w systemie BelToll, należy zgłosić się do punktu obsługi klienta - w centrach obwodowych, na niektórych stacjach benzynowych oraz na granicy - lub do biura emitenta karty paliwowej. Po podpisaniu umowy kierowca otrzymuje zaprogramowane urządzenie. Z urządzenia nie będzie można korzystać w innych pojazdach, nawet jeśli należą do jednej firmy.

Opłaty

Korzystający z systemu BelToll kierowcy mogą rozliczać się gotówką lub kartami paliwowymi kilku emitentów, w tym E100, Eurowag i Berlio. W przyszłości planuje się poszerzenie tej listy.

Kierowcy otrzymują urządzenie po opłaceniu kaucji wynoszącej od 20 do 50 euro. Przy jego wydawaniu jest pobierana awansem pewna suma na opłaty. Kierowcy samochodów osobowych będą płacić 0,04 euro/km, ciężarówek i autobusów dwuosiowych o masie powyżej 3,5 ton - 0,08 euro/km, trzyosiowych o takiej masie - 0,10 euro/km, zaś o masie powyżej 3,5 ton i co najmniej 4 osiach - 0,12 euro/km.

Płatne drogi

Płatne ma być w sumie 815 km dróg. Na pierwszym etapie system będzie obowiązywać na całej długości autostrady M-1/E 30 Brześć-Mińsk-granica Rosji, a także na niektórych odcinkach tras M-3 z Mińska do Witebska, M-4 z Mińska do Mohylewa, M-5/E 271 z Mińska do Homla oraz M-6/E 28 z Mińska przez Grodno do polskiej granicy w Bruzgach.
- Poczynając od 1 sierpnia (...) wszystkie środki transportu objęte obowiązkiem opłaty powinny być zarejestrowanie w systemie BelToll i wyposażone w urządzenie do ściągania opłat - oświadczył dyrektor ds. handlu międzynarodowego firmy Kapsch TrafficCom AG (operatora systemu) Michael Gschnitzer.

Z opłat będą zwolnione zarejestrowane na terytorium Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu i Rosji pojazdy o masie do 3,5 ton, minibusy wiozące pasażerów, traktory, a także pojazdy służące zachowaniu bezpieczeństwa i porządku publicznego, przewożące pomoc humanitarną oraz karetki pogotowia.

Uruchomiono stronę informacyjną o systemie BelToll, w językach polskim, angielskim i rosyjskim.

Mapa
Mapa punktów obsługi klienta systemu BelToll, żr Beltoll.by

 

PAP/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dekret Łukaszenki: co czwarty urzędnik do zwolnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 22:00
Na Białorusi o około jedną czwartą zostanie zredukowana liczba urzędników. Przewiduje to dekret podpisany przez Aleksandra Łukaszenkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruski koncern kupił udziały w litewskim porcie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2013 17:38
Białoruski koncern potasowy Belaruskali kupił 30 proc. terminalu w Kłajpedzie za 30 mln dol. USA - oświadczył premier Białorusi Michaił Miasnikowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapasy w białoruskich magazynach warte 4 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2013 14:00
Białoruskie fabryki mają duże kłopoty ze zbytem towarów. W brzeskich zakładach elektromechanicznych zapasy odpowiadają 10 miesiącom produkcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Więcej pieszych przejść granicznych na Wschodzie"

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 14:24
Obecnie funkcjonują jedynie dwa przejścia piesze: w Medyce na granicy z Ukrainą i w Białowieży z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin przypieczętuje budowę bazy wojskowej na Białorusi?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 16:20
Aleksander Łukaszenka wybrał się z rodziną do Soczi na turniej amatorów hokeja na lodzie. Tam zapewne spotka się z Putinem, a wtedy porozmawiają o rosyjskim kredycie dla Białorusi i o bazie, którą Rosja chce założyć na terytorium tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie kaucja za urządzenia do opłat drogowych na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 06:00
Na Białorusi od 1 lipca wprowadzono opłaty za 815 km dróg. Za urządzenia do poboru opłat trzeba będzie zapłacić kaucję, 20 euro lub 50 euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś miesiąc później wprowadzi opłaty za drogi. W lipcu będą testy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 11:00
Elektroniczny system opłaty za przejazd białoruskimi drogami, zacznie funkcjonować na zasadach komercyjnych, 1 sierpnia. Wcześniej planowano, że system ten zacznie działać już od 1 lipca tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znów wykupują dolary. Białorusi grozi nowy kryzys

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 21:00
Przez 10 dni lipca Białorusini zabrali z banków trylion rubli białoruskich. Poinformowała o tym szefowa Banku Narodowego Białorusi Nadieżda Jermakowa. Białorusini czują w powietrzu powtórkę kryzysu i dewaluację rubla białoruskiego, jak w 2011 roku.
rozwiń zwiń