Polskie Radio
Section05
płace

Rząd ostateczną decyzję o wysokości płacy minimalnej podejmie 15 września. Czy będzie inna w zależności od regionu?

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców proponuje, żeby zróżnicować wysokość najniższej pensji w zależności od miejsca zamieszkania, czyli od warunków ekonomicznych panujących w danych regionie Polski, informują media.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca wynagrodzenia zatrudnienie Marlena Maląg Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej płaca minimalna płace pracownik pracodawcy

Jarosław Kaczyński: musimy zbudować potężną armię, mamy gotowy, konkretny plan

- Musimy się uzbroić i zbudować potężną armię, tak żeby atak na Polskę nie miał żadnego sensu. Mamy gotowy, skonkretyzowany plan - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Torunia prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaznaczył też, że obecnie rozmowa o Polsce jest szczególnie ważna, bo "bardzo wiele się dzieje, i są fakty, ale są także opowieści".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni służby i bezpieczeństwo armia Wojsko Polskie wojsko płace

Eksperci: koniec wysokich podwyżek wynagrodzeń może i powinien hamować spiralę cenowo-płacową

Choć pracownik może czuć się niezadowolony to jednak fakt, iż wzrost wynagrodzeń spowalnia i jest już mniejszy od wzrostu inflacji to dobry znak. Musimy uniknąć rozkręcenia spirali płacowo-cenowej bo w przeciwnym razie inflacja będzie dwucyfrowa nie tylko w tym roku - mówili goście audycji Rządy Pieniądza w Polskim Radiu24: Mariusz Adamiak, dyrektor biura Strategii Rynkowych w PKBO BP i Marek Zuber (Akademia WSB).
Zobacz więcej na temat:  inflacja praca płace wynagrodzenia