X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka dostał zaproszenie na szczyt w Wilnie. Bez nazwiska?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 13:32
Aleksander Łukaszenka podejmie decyzję o ewentualnym udziale białoruskiej delegacji w listopadowym szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie – twierdzi białoruskie MSZ.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): do Aleksandra Łukaszenki dotarło zaproszenie na szczyt w Wilnie
Szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka
Szef białoruskiego państwa Aleksander ŁukaszenkaFoto: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Białoruski MSZ w środę potwierdził fakt otrzymania przez oficjalny Mińsk zaproszenia do udziału w tym spotkaniu.

Rzecznik prasowy białoruskiego MSZ Andrej Sawinych stwierdził, że zaproszenie na szczyt, wystosowane do oficjalnego Mińska, jest takie samo jak wystosowane do innych państw Partnerstwa Wschodniego. Zaznaczył, że ma to ważne znaczenie, gdyż Białoruś zwraca uwagę na przestrzeganie zasady równości w zakresie współpracy w ramach Partnerstwa. - Teraz sprawa udziału Republiki Białoruś w zbliżającym się szczycie (Partnerstwa Wschodniego) leży w kompetencji przywódcy białoruskiego państwa - podkreślił Sawinych. I dodał: "Teraz kwestia udziału Republiki Białoruś w zbliżającym się szczycie znajduje się w kompetencji szefa państwa białoruskiego".

Tymczasem premier Litwy Algirdas Butkeviczius zapowiadał w zeszłym tygodniu, że do zaproszenia nie będzie wpisane nazwisko.

Według białoruskich mediów, zaproszenia do udziału w zaplanowanym na 28-29 listopada szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie przekazano również Armenii, Azerbejdżanowi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainie - a więc wszystkim państwom biorącym udział w programie Partnerstwa Wschodniego.

Łukaszenka nie może wjeżdżać na terytorium UE

Łukaszenka jest objęty zakazem wjazdu do Unii Europejskiej w ramach sankcji UE wobec reżimu w Mińsku za łamanie praw człowieka, podobnie jak około 240 urzędników białoruskich.
Do niedawna sankcjami objęty był także szef białoruskiej dyplomacji Uładzimir Makiej, gdyż jako były szef administracji Łukaszenki był współodpowiedzialny za brutalne rozpędzenie protestu po wyborach prezydenckich 19 grudnia 2010 r., a następnie za prześladowania opozycjonistów.
Pod koniec czerwca Unia zawiesiła jednak wobec niego sankcje, aby ułatwić kontakty z reżimem Łukaszenki.

IAR/PAPagkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baza Rosji na Białorusi. ”Lida jest w pełnej gotowości bojowej”

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 12:20
Ekspert wojskowy Aleksander Alesin uważa, że wybór Lidy na rosyjską bazę był podyktowany pośpiechem Rosjan. Mniejsze znaczenie miało położenie na zachodzie, bo rosyjskie samoloty i tak w ciągu kilku minut pokonują obszar Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś dostanie od Rosji kolejną baterię rakiet Tor-M2

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2013 15:35
Trzecia bateria rakiet przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Tor-M2 produkcji rosyjskiej trafi na uzbrojenie białoruskich sił zbrojnych do końca listopada tego roku - poinformował w środę minister obrony Białorusi Jury Żadobin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjska baza na Białorusi i ZBiR zaskarżone. "Naruszają konstytucję"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2013 14:00
Decyzja o budowie rosyjskiej bazy na terenie Białorusi narusza konstytucję - napisali opozycjoniści we wniosku do Trybunału Konstytucyjnego. Za sprzeczne z konstytucją uznali też zapisy o utworzenia Państwa Związkowego Rosji i Białorusi (ZBiR-u).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Putin i Łukaszenka wspólnie oglądali manewry wojskowe u granic Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 20:49
Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca Białorusi Aleksander Łukaszenka obserwowali finałową operację ćwiczeń wojskowych Zapad 2013. Wbrew oczekiwaniom nie wygłosili wspólnego oświadczenia podsumowującego manewry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zapad 2013: ”ćwiczono uderzenie na Polskę i państwa bałtyckie”

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 11:41
Podczas rosyjsko- białoruskich manewrów "Zapad 2013" ćwiczono głownie uderzenie na państwa bałtyckie oraz na Polskę - czytamy w sztokholmskim dzienniku "Svenska Dagbladet".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Saryusz-Wolski: na manewrach Zapad 2013 ćwiczono wojnę z NATO

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 22:12
- Według wiedzy jaką posiadamy, w manewrach Zapad 2013 Rosji i Białorusi zakładano między innymi wojnę z nami, czyli z NATO – mówi eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka o zbliżeniu Ukrainy z Unią Europejską: nie widzę problemu

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 14:23
Aleksander Łukaszenka oświadczył, że nie widzi żadnych problemów w decyzji Ukrainy o podpisaniu umowy stowarzyszeniowej z Unia Europejską.
rozwiń zwiń