Czasem gramy: Henryk Wars

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2007 11:00
30 lat temu zmarł Henryk Wars – twórca największych przebojów polskiego kina lat międzywojennych. Jego piosenki cieszą się niezmienną popularnością do dziś – to prawdziwy fenomen.

Od poniedziałku do czwartku, 19-22.11, godz. 11.00

Oprócz tych melodii, które nucą wszyscy, jest też drugie oblicze Warsa – kompozytora muzyki poważnej, w tym również  utworów symfonicznych. Takiego Warsa nie znamy – ta strona jego twórczości została odkryta dopiero niedawno. W moim cyklu audycji chciałabym pokazać Warsa z obu stron – jako autora wspaniałych piosenek i jako twórcę muzyki poważnej.

O kompozytorze opowiadać będą : jego małżonka, Elżbieta Warsowa, oraz Marek Żebrowski, promotor jego twórczości, dyrektor Centrum Muzyki Polskiej w Los Angeles.

Grażyna Teodorowicz

Czytaj także

„Jest dobrze… piosenki niedokończone”

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 11:04
Płyta jest poświęcona pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza i inspirowana twórczością tych wybitnych artystów. Repertuar w większości stanowią piosenki autorskie, zaśpiewane przez czołowe postaci polskiej sceny muzycznej i aktorskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawód: Kompozytor. Sławomir Kupczak

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2007 23:49
Jako kompozytorzy debiutowali już w XXI wieku. Kim są? Dlaczego zostali kompozytorami? Jakich mają mistrzów? Gdzie szukają inspiracji? Co dziś znaczy być kompozytorem? Czy to zawód czy powołanie? Wybór czy konieczność?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Łańcuch VI" czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2009 06:29
Inauguracyjny koncert "Lutosławski Piano Duo", koncert kameralny "Lutosławski Quartet Wrocław", koncert dla dzieci oraz finałowy występ Orkiestry Filharmonii Wrocławskiej, to najważniejsze atrakcje szóstej edycji festiwalu poświęconego twórczości Witolda Lutosławskiego "Łańcuch VI", który odbędzie się w dniach 3- 7 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Koncertu inauguracyjnego będzie można wysłuchać w Programie 2, który objął nad przedsięwzięciem patronat media
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyczny OPUS

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2009 12:45
Jury Nagrody Mediów Publicznych OPUS w dziedzinie muzyki poważnej w składzie: Włodzimierz Kotoński (przewodniczący), Andrzej Chłopecki, Krzysztof Droba, Marek Moś, Olgierd Pisarenko, Krzysztof Szwajgier i Paweł Szymański wyłoniło 25 utworów nominowanych do Nagrody OPUS. Laureat zostanie ogłoszony 14 września 2009 r. podczas uroczystej gali transmitowanej w TVP1, TVP Kultura i Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marlena Zynger - wiersze i piosenki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2010 20:05
Retransmisja koncertu z maja 2010 roku.
rozwiń zwiń