Dojrzewanie na francuskiej prowincji z Polską w tle

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 10:30
– Chciałam pokazać nie rzeczywistość, lecz pamięć młodości, którą każdy z nas ma w sobie – mówiła Julia Kowalski, reżyserka filmu "Znam kogoś, kto cię szuka".
Audio
  • Julia Kowalski o swoim filmie "Znam kogoś, kto cię szuka" (Poranek Dwójki)
Kadr z filmu Znam kogoś, kto cię szuka. W narracji i warstwie wizualnej reżyserka ucieka od umieszczenia opowieści w konkretnym czasie historycznym
Kadr z filmu "Znam kogoś, kto cię szuka". W narracji i warstwie wizualnej reżyserka ucieka od umieszczenia opowieści w konkretnym czasie historycznymFoto: materiały prasowe

Pełnometrażowy debiut fabularny Julii Kowalski prapremierę miał w Cannes, a w Polsce będziemy mogli go oglądać od 27 listopada. – To film o poszukiwaniu korzeni – powiedziała reżyserka. – Przedstawiam historię 15-letniej Rose, dziewczyny zagubionej w swoim życiu. Pewnego dnia poznaje ona polskiego robotnika, który przyjechał, by pracować z jej ojcem – opowiadała.

Obraz opowiada o dojrzewaniu i pożądaniu, o młodych ludziach, którzy są czasem niezwykle bezwzględni. Autorka nie chciała jednak tworzyć portretu współczesnej młodzieży. – Zależało mi na pokazaniu pamięci, która mogłaby być pamięcią z mojej młodości, ale mam nadzieję, że będzie pamięcią każdego – mówiła reżyserka i zdradziła, na ile film odnosi się do jej własnych wspomnień.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Julia Kowalski (reżyserka filmowa)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mc/asz

Czytaj także

Transseksualizm z innej strony. "Mów mi Marianna"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 10:00
- Nie ma tutaj ofiary i kata. Są ludzie i problemy, z którymi trzeba się zmierzyć - mówiła Karolina Bielawska o swoim filmie "Mów mi Marianna" wyróżnionym nagrodą Premio Zonta Club Locarno.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Baby Bump". Nastoletnie problemy z ciałem

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 10:06
- Główny przesłaniem tego filmu jest, żeby szanować dzieciaki jako jednostki, które potrzebują własnej przestrzeni - mówił o swoim nowym obrazie reżyser Kuba Czekaj.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Demon". To nie jest film rozliczeniowy

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 10:00
– Raczej opowiada z nostalgią o świecie, który zniknął, o którym zapomnieliśmy – mówił Paweł Maślona, współscenarzysta filmu "Demon" Marcina Wrony.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Punkt wyjścia". Dwa więzienia pełne przyjaźni

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 09:30
– Wiedziałem, że gdy dochodzi do takiego spotkania, musi dziać się coś niezwykłego – mówił Michał Szcześniak, twórca dokumentu "Punkt wyjścia", który ma szansę na Oscara.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Bagiński przedstawia filmowego Wiedźmina

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 10:00
- Wierzę, że ten film będzie dobry. Wielu utalentowanych ludzi nad nim pracuje - mówił w Dwójce znakomity animator i reżyser o ekranizacji prozy Andrzeja Sapkowskiego.
rozwiń zwiń