X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piłsudski" na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2019 14:01
Długo wyczekiwany, z gwiazdorską obsadą, o wielkich postaciach z polskiej kultury i o fragmentach ich życia dotąd rzadko eksponowanych - premiera filmu "Piłsudski" będzie z pewnością jednym z ważniejszych kinowych wydarzeń tego roku. W rolę marszałka wcielił się brawurowo Borys Szyc, a na ekranie partneruje mu wspaniała aktorka - Magdalena Boczarska, z którą spotkamy się w audycji "Poranek Dwójki".
Plakat filmu Piłsudski
Plakat filmu "Piłsudski"Foto: Mat. promocyjne

Z aktorką porozmawiamy o jej roli, jaką stworzyła na ekranie - żony Józefa Piłsudskiego. Piłsudski miał słabość do kobiet, ale nie każda była w stanie zawrócić mu w głowie. Jedynie silne osobowości, ambitnie dążące do postawionych sobie celów, jak Maria Juszkiewicz, wzbudzały jego podziw. To kolejna silna osobowość, jaką aktorka ma w swoim kinowym emploi. Więcej o tej roli i przyszłych kreacjach - choćby w "Królu" na podstawie powieści Szczepana Twardocha - w rozmowie o godz. 8.30 (transmisja wideo).

W Poranku Dwójki wybierzemy się też do Teatru Polskiego Radia, aby podsłuchać, jak przebiega nagranie słuchowiska "Oni". Adaptacji i reżyserii dramatu Witkacego podjął się Szymon Kuśmider, a rolę Pana Kaliksta Bałandaszka powierzył Piotrowi Adamczykowi.

O godzinie 9.30 spotkamy się z Andrzejem Sułkiem. Z kierownikiem Redakcji Muzycznej Dwójki porozmawiamy o nowościach muzycznych, jakie pojawią się na antenie Dwójki wraz z jesienną ramówką.

Będziemy też w otwartym w weekend Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu.

Pojawią się również "Płyta tygodnia" i nowy konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w poniedziałek (16.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyka ku czci walczących w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2019 10:00
Pierwsze niemieckie strzały, które padły 80 lat temu na Westerplatte i rozpoczęły II wojnę światową, fundamentalnie wpłynęły na losy naszego kraju. Ten przełomowy moment muzycznie upamiętnia IV Koncert Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II wojna światowa. Czy mogło potoczyć się inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 13:35
W audycji "Poranek Dwójki" spotkamy się z autorem książki "1939. Wojna? Jaka wojna?" – Cezarym Łazarewiczem, z którym porozmawiamy o wydarzeniach poprzedzających II wojnę światową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cezary Łazarewicz: my, Polacy, byliśmy omamieni

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 10:44
- Hitler przed wojną nie kojarzył się tak jak dzisiaj – jako człowiek, który rozpętał wojnę i ma miliony ofiar na swoim koncie. Rok 1938, jak się czyta pamiętniki, a nie powojenną nadbudowę, pokazuje, że Hitler był bardzo skuteczny - mówił gość "Poranka Dwójki", autor książki "1939. Wojna? Jaka wojna?".
rozwiń zwiń