X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Aborcja i eutanazja. Gdzie są granice praw człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 18:00
- Ten katalog ewoluuje, bo zmienia się nasze życie. Coraz częściej mówi się na przykład o prawie dostępu do internetu - zwrócił uwagę Lenur Kerymow, prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Audio
  • Dyskusja o historii i współczesności praw człowieka (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Powszechna deklaracja praw człowieka została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 10 grudnia 1948 r. w Paryżu (zdj. ilustracyjne)
Powszechna deklaracja praw człowieka została uchwalona przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 10 grudnia 1948 r. w Paryżu (zdj. ilustracyjne)Foto: unsplash.com/pixabay/CC0 Public Domain

Co jednak, jeśli owo poszerzanie zakresu praw człowieka dotyczy kwestii kontrowersyjnych, jak aborcja czy eutanazja? - spytała słuchaczka Dwójki.

- Stanowisko Amnesty International w kwestii aborcji jest jednoznaczne. Podobnie jak polskie prawo dopuszczamy przerywanie ciąży w przypadku gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia matki oraz poważnego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. W przeciwnym razie naruszalibyśmy prawa kobiety - odpowiedziała dr hab. Weronika Rokicka, przedstawicielka Amnesty International.

Co ciekawe, jeśli chodzi o prawa kobiet, wśród krajów, które nigdy nie ratyfikowały Konwencji w sprawie likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet ONZ, znalazły się... Stany Zjednoczone.

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: dr hab. Weronika Rokicka (orientalistka i politolożka UW, przedstawicielka Amnesty International), Lenur Kerymow (prawnik z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka), dr hab. Rafał Pankowski (socjolog kultury i politolog, koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej)

Data emisji: 12.12.2015

Godzina emisji: 16.00

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwykli ludzie groźni jak terroryści...

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 18:00
Powodzie, trzęsienia ziemi, konflikty zbrojne. Co roku na świecie giną bezcenne zabytki. I większość odpowiedzialnych za stratę ludzi nie ma świadomości winy...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdego roku ginie 100 tysięcy chrześcijan

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2015 18:00
– Na Zachodzie wolność religijna to coś oczywistego, ale w wielu miejscach na świecie jest wręcz przeciwnie – mówił teolog bp Krzysztof Zadarko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybaczyć Niemcom? List, który stał się skandalem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 18:00
W 1965 r. polscy biskupi napisali do niemieckich: "udzielamy wybaczenia i prosimy o nie". List nie tylko rozwścieczył partię, lecz także zszokował wielu Polaków.
rozwiń zwiń