X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczęśliwe dni radia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 11:50
Premiera dramatów Becketta, konferencja poświęcona nowemu serwisowi - "Radia Wolności" oraz koncert Krzysztofa Pendereckiego, kończący Rok Chopinowski.
Audio
  • Krzysztof Penderecki: Zanurzyłem sie w polskiej poezji
  • Antoni Libera: Sztuki Becketta są dosyć muzyczne, ruch sceniczny przypomina balet
  • Krzysztof Pszenicki mówi o róznicach między poszczególnymi radiami wolnosci, a Lechosław Gawlikowski opowiada o znaczeniu Archiwum RWE

W czwartkowym "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy z Krzysztofem Pendereckim o premierze utworu "Powiało na mnie morze snów ... - Pieśni zadumy i nostalgii" na sopran, mezzosopran, baryton, chór i orkiestrę, który zakończy obchody Roku Chopinowskiego. Koncert odbędzie się 14 stycznia o godz. 20.00 w sali koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie. Wystąpią: Wioletta Chodowicz (sopran), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), Mariusz Godlewski (baryton) oraz Chór Filharmonii Narodowej pod kierownictwem Henryka Wojnarowskiego. Śpiewakom towarzyszyć będzie orkiestra Sinfonia Varsovia, a całość poprowadzi Valery Gergiev. Na transmisję tego wydarzenia zapraszamy do Dwójki.

Mówiliśmy także o premierze "Szczęśliwych dni/Końcówki" Samuela Becketta w Teatrze Polskim w Warszawie w reżyserii Antoniego Libery. "Końcówka" napisana w 1956 roku i "Szczęśliwe dni" z roku 1961 nie schodzą do dziś ze scen całego świata. Polskie prapremiery miały miejsce niemalże zaraz po powstaniu obu utworów – w roku 1957 w krakowskim Teatrze 38 Waldemara Krygiera i w roku 1965 w reżyserii Tadeusza Minca w łódzkim Teatrze Nowym. Oba dramaty namawiają nas do zadania sobie pytania o sens życia i miejsce człowieka w świecie. Do pracy nad utworami Becketta reżyser zaprosił gwiazdy: Olgę Sawicką, Jarosława Gajewskiego, Krzysztofa Gosztyłę i Andrzeja Seweryna. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Dorota Kołodyńska.

Na koniec zdaliśmy relację z konferencji, poprzedzającej uruchomienie przez Polskie Radio serwisu "Radia Wolności", zawierającego blisko 20 tysięcy nagrań z archiwów Radia Wolna Europa oraz z sekcji polskich BBC i RFI. O samym serwisie mówił w "Poranku Dwójki" dyrektor Portalu Polskiego Radio, pan Andrzej Mietkowski. Natomiast w "Wybieram Dwójkę" o różnych zadaniach poszczególnych rozgłośni mówił były dyrektor Sekcji Polskiej BBC, Krzysztof Pszenicki. O tym zaś, jak udało się ocalić archiwa rozgłośni polskiej Radia Wolna Europa, które nie podzieliły losu archiwów węgierskich oraz o roli tych archiwów mówił ostatni wicedyrektor RWE, Lechosław Gawlikowski.

Aby posłuchać fragmentów audycji, wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę dźwięku w ramce "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To się czyta: Antoni Libera "Godot i jego cień"

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2009 16:56
14 - 23 kwietnia 2009, godz. 22:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

2010 w kulturze polskiej – podsumowanie

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2010 15:05
W mijającym roku w kulturze działo się bardzo dużo. O ocenie tych różnorodnych przedsięwzięć i inicjatyw mówili w Dwójce minister B. Zdrojewski, prof. D. Folga-Januszewska, B. Świątkowska, prof. A. Rottermund i P. Potoroczyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na niwie wolności

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 11:00
Sytuacja "Naszej Niwy" po wyborach prezydenckich na Białorusi oraz nowy serwis na portalu polskieradio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Penderecki odkrywa polską poezję

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2011 15:50
- Tym utworem oddaję hołd genialnej polskiej poezji ostatnich dwustu lat - mówi Krzysztof Penderecki o swoim "chopinowskim" utworze, którego premiera odbyła się w piątek. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z wybitnym kompozytorem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pendereckiego Requiem dla Chopina - premiera w Dwójce!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2011 15:19
- Tym utworem oddaję hołd genialnej polskiej poezji ostatnich dwustu lat - mówi Krzysztof Penderecki o swoim "chopinowskim" utworze. Premiera dziś na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń