Prof. Maria Pomianowska z Nagrodą Mediów Publicznych w kategorii Muzyka

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2023 22:00
- Czuję bardzo wielkie wzruszenie, bo jestem związana z radiem, to mój partner od lat. Spotykam ludzi, którzy słuchają Dwójki od 30 lat, są po raz pierwszy na moim koncercie i mówią: "och, jak się cieszymy, bo znamy całą pani historię dzięki radiowej Dwójce i teraz możemy się spotkać na żywo" - mówi Maria Pomianowska, której Polskie Radio przyznało Nagrodę Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka".
Profesor sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog Maria Pomianowska otrzymała Nagrodę Mediów Publicznych 2023 w kategorii Muzyka
Profesor sztuk muzycznych, multiinstrumentalistka, wokalistka, kompozytorka i pedagog Maria Pomianowska otrzymała Nagrodę Mediów Publicznych 2023 w kategorii MuzykaFoto: PAP/Radek Pietruszka
  • Prof. Maria Pomianowska została laureatką Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka".Dwójka/ŹródłaRad
  • Nagrodę przyznało Polskie Radio, a decyzja została podjęta przez Kapitułę w składzie: Marta Zalewska, Piotr Cugowski, Piotr Kostrzewa, Halina Młynkowa oraz Marcin Pospieszalski.
  • W Dwójce prof. Pomianowska opowiedziała o swojej współpracy z Polskim Radiem, a także o ostatniej muzycznej podróży, która zaprowadziła ją na Filipiny.

Profesor doktor habilitowany sztuki, instrumentalistka i wokalistka została laureatką Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka" przyznanej 12 listopada przez Polskie Radio. Maria Pomianowska od 40 lat związana z Polskim Radiem

Maria Pomianowska to kompozytorka grająca na sarangi, suce biłgorajskiej, wiolonczeli. Artystka promuje polską kulturę tradycyjną na świecie, ale też poznaje i popularyzuje muzykę z innych kręgów kulturowych. Maria Pomianowska to niezwykle zasłużona dla muzyki postać. Z powodzeniem promuje polską muzykę za granicą, tworząc różnorodne, międzykulturowe projekty, jak choćby "Poland-Pakistan. Sound from two continents". Współpracowała z takimi sławami, jak Yo-Yo Ma czy Branford Marsalis. W audycji sięgniemy po różne jej nagrania z wielu lat.

***

Na audycję Źródła we wtorek (14.11) w godz. 15.15-15.50 zaprasza Kuba Borysiak.

Czytaj także

Rusza 17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 09:53
Rośnie zainteresowanie kinem azjatyckim. Najbardziej interesujące produkcje można będzie obejrzeć, odwiedzając 17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ruszył 31. Festiwal EnergaCAMERIMAGE. Projekcje, nagrody, wybitni goście. Posłuchaj relacji!

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2023 11:33
– Wydaje mi się, że wszystkie najważniejsze filmy tego roku, będą u nas pokazane. Rozpoczęliśmy festiwal 11 listopada w sobotę, kończymy w kolejną sobotę 18 listopada w Toruniu – mówił Kazimierz Suwała, dyrektor Europejskiego Centrum EnergaCAMERIMAGE. Na festiwal przyjechali m.in. Willem Dafoe, Adam Driver, John Kilik, Peter Biziou.
rozwiń zwiń