Polskie Radio
Section05
Tomasz Trela

"To nie jest radio pisowskie, czasy się zmieniły". Poseł Lewicy ostro zareagował na pytania o traktaty UE

W piątkowych "Sygnałach dnia" w Programie 1 Polskiego Radia jednym z tematów rozmowy była reforma unijnych traktatów. Poseł Lewicy Tomasz Trela najpierw przyznał, że je popiera, a potem, gdy stanęła kwestia suwerenności Polski, zarzucił prowadzącej program "uprawianie propisowskiej polityki". - Pracuje pani w publicznym radiu. To nie jest radio pisowskie, czasy się zmieniły - grzmiał polityk Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska Tomasz Trela media publiczne media

"Negocjacje się toczą". Tomasz Trela wskazuje, na co stawia Lewica w ewentualnym rządzie opozycji

- Będzie standardowa umowa koalicyjna; każda z partii kładzie na stole to, na czym jej najbardziej zależy, robiony jest protokół zbieżności i rozbieżności, ustala się priorytety - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Tomasz Trela pytany o negocjacje umowy koalicyjnej między partiami opozycyjnymi. Wskazał też, że istotne dla Lewicy są sektory związane z budownictwem mieszkaniowym i polityką społeczną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Tomasz Trela lewica wybory w Polsce Sejm Katarzyna Gójska

"Granice powinny być szczelne". Tomasz Trela o bezpieczeństwie państwa w kontekście Lampedusy

- Jeżeli ktoś nielegalnie przekracza granicę, to jest przecież dokładna procedura, co z taką osobą powinno się wydarzyć - powinna zostać odesłana do swojego kraju pochodzenia  - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela lewica polityka opozycja Katarzyna Gójska kryzys migracyjny 2023 kryzys migracyjny migracja Lampedusa POLSKA

Echa "Resetu". Sakiewicz: Putin znalazł się w kręgu zaufania rządu Donalda Tuska

- Jeśli taką informację się ukrywa, a jednocześnie podejmuje ustalenia ułatwiające agresywne działania wobec polskiego prezydenta to znaczy, że się spiskuje przeciwko Prezydentowi RP, że się układa z obcym mocarstwem - a w tym wypadku z mordercą - powiedział w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny TV Republika Tomasz Sakiewicz komentując najnowsze ustalenia "Resetu".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Sakiewicz Michał Rachoń Tomasz Trela Reset

Trela o pakcie senackim: nie wiem dlaczego Biedroń wystosował taki komunikat, rozmowy są kontynuowane

- Rozmowy są trudne, ale one są kontynuowane. Wchodzimy w kluczowy moment tych rozmów. Nie wiem dlaczego Robert Biedroń wystosował taki komunikat - tak o pakcie senackim mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela Krzysztof Świątek POLSKA polityka lewica Senat wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Robert Biedroń Sejm sondaże sondaż wybory opozycja

Weber chce "zastąpić PiS". Trela: nie wyobrażam sobie, by podobnie mówił szef europejskich socjalistów

- PO należy do dużej europejskiej rodziny i jej przedstawiciel mówi o tym, co wydarzy się w Polsce albo co by chciał, żeby wydarzyło się w Polsce. Trochę sobie nie wyobrażam, żeby szef Europejskiej Socjaldemokracji wypowiadał się w taki sposób na temat Polski - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela. Polityk odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Manfreda Webera z EPL-u, który mówił o chęci "zastąpienia PiS-u w Polsce".
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA Niemcy polityka wybory

Kontrowersyjne słowa Macrona. Poseł Lewicy: nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bez USA

- Kiedy słyszę, że my jesteśmy sobie w stanie poradzić w demokratycznym świecie bez Stanów Zjednoczonych to jest to nieprawda. To jest największe mocarstwo militarne, gospodarcze, najbogatszy kraj na świecie - podkreślił poseł Lewicy Tomasz Trela, będący gościem audycji "W samo południe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Trela lewica Mateusz Morawiecki renta rodzinna społeczeństwo Stany Zjednoczone USA Joe Biden polityka Krzysztof Świątek

Biedroń spotkał się z premier Finlandii. "Negocjuje, aby Polki mogły wykonywać tam bezpłatnie aborcję"

- Robert Biedroń był wczoraj na spotkaniu z premierką Finlandii. Zakomunikował bardzo dobrą informację dla wszystkich Polek. Lewica negocjuje z rządem fińskim, aby Polki mogły wykonywać - jeżeli mają takie życzenie i ochotę - bezpłatnie aborcję w Finlandii - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Nowa Lewica aborcja Tomasz Trela Finlandia

Poseł Lewicy krytykuje pomysł Tuska. "To oznaczałoby droższe mieszkania i większe raty"

- Gdyby wszedł w życie program kredyt 0 proc., to deweloperzy mogliby postanowić, że mieszkania będą sprzedawać drożej: na przykład zamiast 500 tys. zł, będzie to 600 albo 700 tys. zł. A młody nabywca będzie płacił większą ratę - podkreślił w Polskim Radiu 24 Tomasz Trela, poseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela lewica POLSKA Donald Tusk Platforma Obywatelska mieszkania

Tomasz Trela chciał uderzyć w rząd. PKN Orlen przypomniał mu za czym głosował

Poseł Tomasz Trela z Lewicy w nagraniu opublikowanym na Twitterze powiedział, że w czasie inflacji i wzrostu cen, PKN Orlen osiąga rekordowe zyski. Polityk ocenił, że świadczy to o tym, że rząd nie potrafi rządzić w trudnych czasach, a skupia się na zwiększaniu zysków przez państwowy koncern. Na te zarzuty odpowiedział PKN Orlen, który przypomniał kwoty jakie wydał m.in. na zamrożenie cen energii, za którymi... głosował m.in. Tomasz Trela.
Zobacz więcej na temat:  PKN Orlen Daniel Obajtek Tomasz Trela pieniądze ceny paliw POLSKA polityka