Polskie Radio
Section05
Euro 2020

EURO 2021 Rywale Polaków bez trenera. Andersson zwolniony

Reprezentacja Szwecji, która na przyszłorocznych piłkarskich mistrzostwach Europy będzie jednym z grupowych rywali Polaków, tymczasowo została bez selekcjonera. Ze względu na oszczędności tamtejsza federacja zdecydowała się zwolnić tymczasowo 90 pracowników, w tym selekcjonera Janne Anderssona. Powodem są oczywiście kłopoty finansowe, które spowodowała pandemia koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Euro 2020 SPORT reprezentacja Szwecji koronawirus

Sport zamarł. Piłkarze bez pracy, wpadka UEFA

Sportowy świat, w związku z epidemią koronawirusa, która obejmuje wszystkie zakątki globu, znalazł się w trudnej sytuacji - wielu zawodników jest zakażonych, przechodzi kwarantannę lub ze względów bezpieczeństwa pozostaje w domu. Działacze sportowi podejmują trudne decyzje dotyczące imprez sportowych. Zapraszamy na najnowsze informacje w portalu PolskieRadio24.pl.   
Zobacz więcej na temat:  koronawirus SPORT igrzyska olimpijskie Euro 2020 Koronawirus w Polsce

EURO 2021 UEFA przed wyzwaniem. "Specgrupa" pracuje nad kalendarzem

We wtorek Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zdecydowała o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok ze względu na epidemię koronawirusa. Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Sawicki w rozmowie ze sport.tvp.pl opowiedział o planach UEFA na dokończenie rozgrywek w tym sezonie. - Za układanie terminarza odpowiadać będzie specjalnie powołana grupa z przedstawicielami UEFA, klubów i lig - zdradził. 
Zobacz więcej na temat:  Euro 2020 Piłka nożna SPORT koronawirus uefa

EURO 2021 Na Euro pojadą starsi. Czy weterani mają następców?

Decyzja UEFA o przełożeniu mistrzostw Europy na 2021 rok w związku z epidemią koronawirusa i zawieszeniem rozgrywek przez wiele lig krajowych, została przyjęta pozytywnie, jako jedyna słuszna w tej sytuacji. Czas pędzi jednak nieubłaganie i na turniej pojadą piłkarze starsi o rok. Zawodników po trzydziestce nie brakuje też w reprezentacji Polski. Jak wpłynie to na postawę biało-czerwonych?  
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2020 reprezentacja Polski

Wideokonferencja UEFA. Rozstrzygną się losy Euro 2020?

Epidemia koronawirusa zatrzymała rozgrywki piłkarskie niemal na całym świecie. Na razie nie wiadomo, kiedy piłkarze wrócą na boiska. Sytuacja sprawia, że pojawił się znak zapytania, czy zaplanowane na czerwiec Euro 2020 się odbędzie. We wtorek 17 marca piłkarskie władze UEFA organizują wideokonferencję z szefami wszystkich federacji, lig europejskich oraz przedstawicielami klubów i piłkarzy.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna uefa Euro 2020 SPORT reprezentacja Polski Zbigniew Boniek koronawirus Koronawirus w Polsce

EURO 2020 Media: UEFA chce 300 milionów za przełożenie Euro

Dziennikarze brytyjskiej edycji portalu "The Athletic" ustali, że Europejska Unia Piłkarska (UEFA) domaga się odszkodowania w wysokości 300 milionów euro za przeniesienie mistrzostw Europy na 2021 rok ze względu na epidemię koronawirusa. Na wtorek zaplanowano wideokonferencję z udziałem m.in. szefów krajowych federacji, podczas której mogą zostać podjęte decyzje o przyszłości Euro 2020. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna uefa Euro 2020 koronawirus