Polskie Radio
Section05
Hillary Clinton

"Donald Trump nie wygrał wyborów przez przypadek"

- Nawet niedoświadczony polityk może dokonać rzeczy znacznych, jeśli odpowiednio rozpozna historyczny moment, w którym się znalazł. Donald Trump przypomina w tym Ronalda Regana, który pokazał, że polityka w demokratycznym kraju polega na wizji i strategii, a odnoszący sukces polityk wcale nie musi być młody, urodziwy, doświadczony ani nawet inteligentny. Musi jednak umieć rozpoznać nastroje społeczne w bardzo wczesnym stadium ich powstawania i dostosować do nich swoją polityczną strategię – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Michał Kuź z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Krzysztof Grzybowski Hillary Clinton Ronald Reagan Polskie Radio 24 USA

Prof. Zbigniew Lewicki: Trump jest teflonowy jak Reagan

Podczas przesłuchania w Senacie USA szefowie służb wywiadowczych, w tym dyrektor wywiadu James Clapper, powiedzieli, że Rosja jest poważnym zagrożeniem cybernetycznym dla USA, a jej ingerencja w wybory w USA była agresywna i "wielowymiarowa". O wpływie Kremla na wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mówił w audycji Świat w powiększeniu prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Rosja wybory prezydenckie w USA Hillary Clinton

Czy Rosja pomogła Trumpowi wygrać wybory prezydenckie?

– Sprawa jest naprawdę niebagatelna – powiedział Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie. Według CIA Rosja ingerowała w przebieg tegorocznych wyborów prezydenckich w USA, aby pomóc Donaldowi Trumpowi w odniesieniu zwycięstwa. Takie informacje podał dziennik „Washington Post”. Wiadomości te skomentowaliśmy w audycji „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump wybory prezydenckie w USA USA Marek Wałkuski CIA Rosja Hillary Clinton cyberprzestępczość

Cyberbezpieczeństwo. "Obecnie granice nie istnieją"

Globalna sieć komputerowa to nie tylko korzyści, takie jak szybki przepływ informacji. To także zagrożenia, związane m.in. z tym, że poufne dane przesyłane drogą elektroniczną mogą zostać wykradzione. W audycji 24. Poziom o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą cyberprzestrzeń, mówili dr Andrzej Kozłowski z serwisu „Cyberdefence24.pl” i Wojciech Lorenz z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie cyberagrożenia cyberbezpieczeństwo Wojciech Lorenz USA Hillary Clinton