Polskie Radio
Section05
molestowanie seksualne

"Bagno". Przedstawiamy wstrząsający reportaż o tuszowaniu pedofilii. "Wolne media" nie zainteresowały się tematem

Nie milkną echa filmu Mariusza Zielke "Bagno", przedstawiającego kulisy śledztwa dotyczącego zarzutów pedofilskich wobec znanego muzyka Krzysztofa S. Dokument, który nie wzbudził zainteresowania liberalnych mediów, został we wtorek wieczorem wyemitowany na antenie TVP 1 oraz TVP Info. Wstrząsający materiał jest również dostępny na portalu PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA film dokumentalny media społeczeństwo prokuratura dzieci dziennikarstwo dziennikarze przestępczość pedofilia molestowanie seksualne

Zadośćuczynienie dla ofiar nadużyć seksualnych w Kościele. Gdzie szukać wsparcia?

Kwestia zadośćuczynienia ofiarom molestowania seksualnego, które ucierpiały w wyniku działań osób duchownych, wywołuje polemiki. W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób można do tych ludzi dotrzeć i na jakich zasadach prowadzić ich poszukiwania. Czy takie działania mogą obudzić zaleczone traumy sprzed lat? Jakie organy powinny prowadzić takie poszukiwania oraz na jakich zasadach powinny się one opierać?
Zobacz więcej na temat:  Klub Trójki pedofilia molestowanie seksualne Kościół Piotr Semka

Afera mobbingowa w gorzowskim WORD. Życzkowski: sprawa jest bulwersująca

- Na pewno jednostka zarządzana przez działacza Platformy Obywatelskiej, pod nadzorem Urzędu Marszałkowskiego z koalicją PO, nie działała prawidłowo, to zostało wykazane. Wykazane zostało również to, że w sytuacji, gdy pojawiły się oskarżenia ze strony pracownika, który bardzo szczegółowo opisał sytuację, nie zachowano się w sposób transparentny i nie podjęto zdecydowanych działań - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Życzkowski, redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne

Molestowała, ale uniknie kary. Skandal z niemiecką europoseł

Portal dziennika "Bild" napisał o skandalu wokół europosłanki Karolin Braunsberger-Reinhold (CDU), która po pijanemu miała molestować seksualnie współpracowników. Gazeta powołuje się na wewnętrzny raport unijnej komisji, która nie chciała publicznie ujawniać sprawy, uznając, że jakiekolwiek konsekwencje wobec poseł są "nieuzasadnione".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Unia Europejska Komisja Europejska molestowanie seksualne

Oskarżenia o molestowanie wobec prezesa PZT. Świątek i Hurkacz reagują

"Nie godzę się na przemoc w sporcie, nie tylko w tenisie, ale w każdym sporcie i po prostu w życiu" - napisała na Twitterze Iga Świątek. Z kolei Hubert Hurkacz zaznaczył, że "żaden trener ani opiekun nie może wykorzystywać swojej władzy ani pozycji. W stosunku do nikogo" - dodał. Wpisy sportowców są reakcją na pojawiające się w mediach oskarżenia wobec prezesa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego o molestowanie i napastowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Tenis molestowanie seksualne dzieci przemoc Iga Świątek Hubert Hurkacz

Poseł oskarża prezesa Polskiego Związku Tenisowego. "To seksualny predator, krzywdził nas"

- Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas - mówi poseł Katarzyna Kotula w rozmowie dla Onetu, opowiadając o molestowaniu i prześladowaniu trenujących tenisa dzieci przez prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. - Jestem gotowa do wsparcia wszystkich ofiar, bo jestem przekonana, że dzisiaj ujawnienie prawdy o tym, co dzieje się i co działo się przez wiele lat w tenisie, może być przełomowe dla polskiego sportu – dodała. Prezes PZT do tej pory zaprzeczał wszystkim oskarżeniom, o których pisał wcześniej portal Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  molestowanie seksualne przemoc dzieci POLSKA SPORT Tenis

Wyznanie posłanki Lewicy o molestowaniu seksualnym. Wontor: takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca

- Wydarzenia, o których mówi pani poseł, nie powinny mieć miejsca. Brak mi słów. Katarzyna Kotula powiedziała to, co czuje. To, co czuje dzisiaj, ale także to, co czuła wtedy, kiedy dochodziło do tych zdarzeń - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Bogusław Wontor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Nowa Lewica molestowanie seksualne społeczeństwo