Polskie Radio
Section05
molestowanie seksualne

Oskarżenia o molestowanie wobec prezesa PZT. Świątek i Hurkacz reagują

"Nie godzę się na przemoc w sporcie, nie tylko w tenisie, ale w każdym sporcie i po prostu w życiu" - napisała na Twitterze Iga Świątek. Z kolei Hubert Hurkacz zaznaczył, że "żaden trener ani opiekun nie może wykorzystywać swojej władzy ani pozycji. W stosunku do nikogo" - dodał. Wpisy sportowców są reakcją na pojawiające się w mediach oskarżenia wobec prezesa PZT Mirosława Skrzypczyńskiego o molestowanie i napastowanie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA SPORT Tenis molestowanie seksualne dzieci przemoc Iga Świątek Hubert Hurkacz

Poseł oskarża prezesa Polskiego Związku Tenisowego. "To seksualny predator, krzywdził nas"

- Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas - mówi poseł Katarzyna Kotula w rozmowie dla Onetu, opowiadając o molestowaniu i prześladowaniu trenujących tenisa dzieci przez prezesa Polskiego Związku Tenisowego Mirosława Skrzypczyńskiego. - Jestem gotowa do wsparcia wszystkich ofiar, bo jestem przekonana, że dzisiaj ujawnienie prawdy o tym, co dzieje się i co działo się przez wiele lat w tenisie, może być przełomowe dla polskiego sportu – dodała. Prezes PZT do tej pory zaprzeczał wszystkim oskarżeniom, o których pisał wcześniej portal Onet.pl.
Zobacz więcej na temat:  molestowanie seksualne przemoc dzieci POLSKA SPORT Tenis

Wyznanie posłanki Lewicy o molestowaniu seksualnym. Wontor: takie wydarzenia nie powinny mieć miejsca

- Wydarzenia, o których mówi pani poseł, nie powinny mieć miejsca. Brak mi słów. Katarzyna Kotula powiedziała to, co czuje. To, co czuje dzisiaj, ale także to, co czuła wtedy, kiedy dochodziło do tych zdarzeń - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Nowej Lewicy Bogusław Wontor.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Nowa Lewica molestowanie seksualne społeczeństwo

Wniosek o odwołanie marszałek woj. lubuskiego. Ast: jest uzasadniony, pojawiły się kolejne argumenty

- Wniosek radnych PiS o odwołanie Elżbiety Polak (PO) z funkcji marszałka województwa lubuskiego, mimo że został złożony w lipcu jest uzasadniony - stwierdził w Zielonej Górze Marek Ast (PiS). Przekazał również, że obecnie doszły dodatkowe argumenty za jego przyjęciem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marek Ast polityka samorząd Platforma Obywatelska molestowanie seksualne mobbing

Atak rosyjskich hakerów na stronę Akcji Katolickiej

– Z chwilą opublikowania oświadczenia ws. domniemanych oskarżeń pod adresem bp. Marka Mendyka strona internetowa Akcji Katolickiej w Polsce została zhakowana przez adresy IP znajdujące się na terytorium Federacji Rosyjskiej – powiedział Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce dr Artur Dąbrowski. Oprócz rzecznika gościem Michaliny Szymborskiej w "Trójka pod Księżycem" była prezes Akcji Katolickiej w Polsce Urszula Furtak.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michalina Szymborska społeczeństwo haker hakerzy Kościół katolicki cyberbezpieczeństwo molestowanie seksualne atak hakerów

POLSKIE RADIO 24 Zastępca red. nacz. "Gazety Lubuskiej": RPO też widzi próbę tłumienia krytyki prasowej

- Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek podzielił nasze wątpliwości, które zaowocowały powiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez marszałka woj. lubuskiego Elżbiety Polak przestępstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 z-ca red. nacz. "Gazety Lubuskiej" Marcin Kędryna.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich

Dyrektor gorzowskiego WORD odwołany. Janusz Życzkowski: to krok zabezpieczający inne ofiary

Na antenie Polskiego Radia 24 redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski skomentował reakcję zarządu województwa lubuskiego na publikacje gazety na temat mobbingu oraz "pracy za seks" w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA regiony lubuskie Gorzów Wielkopolski mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media sądownictwo Tadeusz Płużański

"To twoi koledzy z PO mi to zrobili". Wstrząsające wyznania męża byłej księgowej WORD w Gorzowie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim jest w ostatnich dniach bohaterem licznych artykułów prasowych. Wszystko za sprawą oskarżeń o molestowanie i mobbing, a także próby zatajania sprawy. Wiesław Suchogórski pod wpływem tych doniesień postanowił podzielić się z "Gazetą Lubuską" historią swojej zmarłej żony, która pracowała w gorzowskim WORD.
Zobacz więcej na temat:  Gorzów Wielkopolski mobbing praca Platforma Obywatelska molestowanie seksualne POLSKA społeczeństwo

Skandal w gorzowskim WORD-zie. Wojewoda lubuski: najbardziej bulwersuje to, że ofiara spychana jest do narożnika

- Chociaż główni aktorzy tego dramatu są politykami, to nie jest afera polityczna. Ona mogła wydarzyć się w każdym innym miejscu. Pozostaje tylko pytanie: dlaczego nie wszczęto działań przewidzianych zewnętrznymi procedurami? - mówił w Polskim Radiu 24 Władysław Dajczak (wojewoda lubuski). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń mobbing Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska molestowanie seksualne społeczeństwo POLSKA media polityka

Sprawa lubuskiego WORD. Derewienko: dokonano kalkulacji, komu może zaszkodzić

- Jeśli sprawa trafiła dalej, to każda z osób powinna coś z tą informacją zrobić w zakresie informowania organów. To, że tego nie zrobiono, w moim przekonaniu, bierze się z tego, że to ma określone konsekwencje polityczne - powiedziała w Polskim Radiu 24 komentator polityczna Anna Derewienko oceniając sprawę molestowania w lubuskim WORD. - Bardzo szybko dokonano kalkulacji na ile sprawa może zaszkodzić konkretnym osobom - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Afera w lubuskim WORD. Marek Surmacz: popełniono zaniechania w interesie PO

- Pani marszałek dokładnie wie, w jaki sposób zachowuje się jej zastępca, który merytorycznie bezpośrednio nadzorował WORD w Gorzowie Wielkopolskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Surmacz, radny sejmiku województwa lubuskiego tłumacząc wniosek o jej odwołanie. - Ten zastępca w marcu miał informacje o możliwości popełnienia przestępstwa przez podległego dyrektora, członka PO, ale zastępca nie podjął żadnych czynności - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń regiony lubuskie molestowanie seksualne Platforma Obywatelska

Molestowanie w lubuskim WORD. Prof. Domański: PO powinna przyznać się do błędu

- Platforma Obywatelska, w gruncie rzeczy, na początku dużo robiła, by sprawę zagmatwać i by dalej uchodziła za partię najbardziej demokratyczną - powiedział w Polskim Radiu prof. Henryk Domański, socjolog z PAN, pytany o reakcję polityków opozycji na aferę w lubuskim WORD. Jego zdaniem PO PO powinna uznać swój błąd, jednak "tego nie zrobiła i to oddziałuje negatywnie na PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania Henryk Domański regiony lubuskie molestowanie seksualne

Pokłosie afery w gorzowskim WORD. Będzie wniosek o odwołanie marszałek woj. lubuskiego

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Rafalska poinformowała, że politycy PiS zwrócili się do radnych samorządu województwa z prośbą o przygotowanie wniosku o odwołanie marszałek woj. lubuskiego Elżbiety Polak ze stanowiska. To pokłosie afery w gorzowskim WORD i jak mówiła Rafalska "odpowiedź na brak reakcji politycznej ze strony Platformy Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Platforma Obywatelska Gorzów Wielkopolski Elżbieta Rafalska mobbing molestowanie seksualne dziennikarstwo media

Robert Bagiński o aferze mobbingowej w zielonogórskim WORD: politycy nadal kluczą, zmieniają wersję

- Gdyby chcieli wyjaśnić tę sprawę, to mieli już na to 2 miesiące. Politycy jednak nadal kluczą, zmieniają wersję i można odnieść wrażenie, że w tym środowisku coś się wydarzyło i każdy obawia się powiedzieć za dużo - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Bagiński, redaktor "Gazety Lubuskiej".
Zobacz więcej na temat:  mobbing media POLSKA Gorzów Wielkopolski Platforma Obywatelska dziennikarstwo lubuskie molestowanie seksualne polityka społeczeństwo

Afera w gorzowskim WORD. Bogdan Pęk: pękła bańka nieprawdopodobnej obłudy

Były senator i samorządowiec Bogdan Pęk skomentował na antenie Polskiego Radia 24 aferę w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jego zdaniem "sprawa jest rzeczywiście poważna, ponieważ pokazuje nastawienie systemowe Platformy Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń POLSKA polityka Platforma Obywatelska mobbing molestowanie seksualne społeczeństwo media wolność prasy wolność słowa

Afera w gorzowskim WORD. Zawiadomienie do prokuratury w związku z działaniami marszałek Lubuskiego

Redaktor naczelny "Gazety Lubuskiej" Janusz Życzkowski złożył w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Dotyczy ono działań marszałek województwa lubuskiego - Elżbiety Anny Polak wobec redakcji. Chodzi o naciski w związku z opisywaną przez dziennik sprawą mobbingu i molestowania w gorzowskim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo molestowanie seksualne mobbing Gorzów Wielkopolski lubuskie media dziennikarstwo Platforma Obywatelska