Polskie Radio
Section05
molestowanie seksualne

Uczennice molestowane w prestiżowej szkole? Warszawska placówka wydała oświadczenie

W prestiżowym warszawskim liceum "Bednarska" doszło do szokujących praktyk molestowania seksualnego. Jak informuje portal tvp.info, powołując się na "Gazetę Wyborczą", uczennice były również adresatkami wulgarnych SMS-ów. Erotyczne maile, romanse to przez pewien czas rzeczywistość tej znanej placówki.
Zobacz więcej na temat:  molestowanie seksualne szkoła społeczeństwo Warszawa nauczyciel POLSKA regiony

Arabia Saudyjska chciała przyciągnąć turystów. Masowe molestowanie na festiwalu

Zainicjowany przez władze kraju festiwal "Riyadh Season" miał zachęcić turystów do odwiedzenia bliskowschodniego państwa. Miał też przekonać ich, że Arabia Saudyjska wcale nie jest tak bardzo konserwatywnym muzułmańskim krajem. Jednak efekt nie został osiągnięty, gdyż podczas imprezy inaugurującej wydarzenie doszło do licznych napaści na kobiety.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Arabia Saudyjska molestowanie seksualne kobieta islam

Francja: ponad 216 tysięcy nieletnich padło ofiarą księży pedofili

Ponad 216 tysięcy osób nieletnich było ofiarami pedofilii ze strony księży i zakonników w latach 1950-2021 w Kościele katolickim we Francji. Liczba ta wzrasta do 330 tysięcy, doliczając ofiary laików, działających w strukturach kościelnych. Ofiarami pedofilów byli w 80 procentach chłopcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja Kościół katolicki aktualności katolickie pedofilia społeczeństwo Kościół molestowanie seksualne

Hiszpania wprowadza nowe prawo w ochronie dzieci. Media obawiają się nadużyć

Zgodnie z reformą hiszpańskiego kodeksu cywilnego, rodzice, przeciwko którym toczy się postępowanie karne w sprawie przemocy seksualnej, nie otrzymają zezwolenia na widzenia ze swoimi małoletnimi dziećmi. Jednak, jak zauważa portal "La Hispanidad”, na podstawie nowych przepisów "może dojść do fałszywych doniesień w celu wyrządzenia szkody partnerowi". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Hiszpania Europa Zachodnia dzieci molestowanie seksualne

We wrześniu sesja Komitetu Praw Dziecka ONZ. Komisja ds. pedofilii przekaże swoje rekomendacje

Komisja ds. pedofilii opracowała 17 rekomendacji dot. praw dzieci skrzywdzonych wykorzystywaniem seksualnym, które przygotowano na potrzeby sprawozdania z realizacji w Polsce zaleceń Komitetu Praw Dziecka z 2015 r. Rekomendacje zostaną przedstawione 13 i 14 września podczas 88. sesji tego komitetu ONZ.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia dzieci dziecko przestępczość molestowanie seksualne społeczeństwo

Watykan ukarał abp. Gołębiewskiego. Powodem zaniedbania w sprawach molestowania małoletnich

Stolica Apostolska ukarała arcybiskupa seniora archidiecezji wrocławskiej Mariana Gołębiewskiego - poinformowała wrocławska kuria. Dochodzenie dotyczyło zaniedbań w sprawach wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych kapłanów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i z archidiecezji wrocławskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pedofilia chrześcijaństwo duchowieństwo Kościół katolicyzm Watykan molestowanie seksualne

Doradca gubernatora Nowego Jorku odchodzi z fundacji na rzecz obrony kobiet

Przewodnicząca organizacji Time's up, założonej przez kobiety z Hollywood dla zwalczania nadużyć seksualnych, Roberta Kaplan, zrezygnowała w poniedziałek z pełnionej funkcji. Kaplan to doradca gubernatora Nowego Jorku, oskarżanego o molestowanie seksualne. Była także zaangażowana w dyskredytację jednej z kobiet, które oskarżają Andrew Cuomo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Nowy Jork molestowanie seksualne