X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
gospodarka USA

Brytyjska eurodeputowana: wojnę handlową łatwo eskalować

– Wiązaliśmy duże nadzieje z Transatlantyckim Partnerstwem w zakresie Handlu i Inwestycji pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską – powiedziała brytyjska eurodeputowana Emma McClarkin. W audycji „Konfrontacje Idei” odniosła się do wojny handlowej w relacjach unijno-amerykańskich i zastanowiła się, czy nieprzyjęcie TTIP mogło mieć wpływ na jej rozpoczęcie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa USA handel TTIP Unia Europejska gospodarka USA

Wojna handlowa między USA a Chinami. Kto wygra w tym sporze?

Stany Zjednoczone nałożyły cła na chińskie produkty o wartości 34 mld dolarów. Pekin "odwdzięczył" się tym samym. Prezydent Xi Jinping ocenił sytuację krótko: to wojna handlowa. Gość audycji "W samo południe" Mariusz Dąbrowski, znawca Azji z Uniwersytetu w Białymstoku tłumaczył, do czego może doprowadzić gospodarczy konflikt gigantów.
Zobacz więcej na temat:  Chiny Donald Trump handel gospodarka USA ŚWIAT Magdalena Skajewska Świat w południe

Polityka zagraniczna USA. Koniec pewnej epoki?

– Może kończy się system, urządzenie świata wolnego, do którego przywykliśmy i które chcieliśmy uważać – trochę jak Fukuyama – za wieńczące historię. Takie przełomy nie następują z dnia na dzień, być może już żyjemy w zupełnie innym systemie, w którym najwięcej do powiedzenia będą mieli "demokraci nieliberalni" – mówi Grzegorz Dobiecki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dariusz Rosiak Korea Północna Kim Dzong Un Donald Trump globalne ocieplenie Grzegorz Dobiecki gospodarka USA Emmanuel Macron Łukasz Fyderek ŚWIAT

"Polska pośrednio może stracić po podwyżce amerykańskich ceł na stal i aluminium"

Goście Polskiego Radia 24: Jerzy Markiewicz (ekonomista), Marcin Roszkowski (Instytut Jagielloński) i Maciej Stańczuk (Lewiatan) w audycji Rządy pieniądza dyskutowali o rozpoczynających się konsultacjach Komisji Europejskiej z unijnymi krajami w sprawie działań odwetowych za amerykańskie cła na stal i aluminium ze Wspólnoty. Ta sprawa ma być także jednym z tematów szczytu G7 pod koniec tygodnia w Kanadzie.
Zobacz więcej na temat:  gospodarka polska gospodarka USA Unia Europejska Jerzy Markiewicz USA

"Amerykańskie cła na stal i aluminium to intryga biznesowa"

O szóstej rano czasu polskiego weszły w  życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium z Europy, Kanady i Meksyku. Według Białego Domu mają one chronić amerykańskich producentów przed nadprodukcją tych surowców na świecie. Kraje objęte cłami zapowiedziały kroki odwetowe. O sprawie mówił w audycji Świat w Powiększeniu amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Unia Europejska Donald Trump gospodarka USA Artur Wróblewski

"Na razie nic nam nie grozi", Eksperci o decyzji USA ws. wyższych ceł na aluminium i stal

Goście Polskiego Radia 24  PR24: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Przemysław Kwiecień (X-Trade Brokers)i Kamil Maliszewski (MBank) dyskutowali w audycji Rządy pieniądza o konsekwencjach amerykańskiej decyzji o wprowadzeniu  25-procentowego cła na stal i 10-procentowego cła na aluminium dla państw Unii Europejskiej, w tym Polski.
Zobacz więcej na temat:  przemysł Unia Europejska USA Kanada Meksyk gospodarka USA gospodarka polska

Czy dojdzie do wojny handlowej między USA a Chinami?

W życie weszły amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium. W ostatniej chwili prezydent Donald Trump wstrzymał ich zastosowanie wobec Unii Europejskiej. Bariery importowe dotkną m.in. Chiny, Rosję, Turcję i Japonię. Na temat przyszłości relacji handlowych pomiędzy USA, a Państwem Środka mówiła prof. Katarzyna Żukrowska ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  USA ŚWIAT Rosja Donald Trump Magdalena Skajewska Chiny gospodarka USA gospodarka chin eksport

Amerykańskie cła na stal i aluminum wstrzymane wobec UE

Dziś wchodzą w życie amerykańskie cła ochronne na stal i aluminium. W ostatniej chwili prezydent Donald Trump wstrzymał ich zastosowanie wobec Unii Europejskiej. Biały Dom uzależnia ostateczne decyzje w tej sprawie od negocjacji handlowych z Europą. O konsekwencjach decyzji Donalda Trumpa dyskutowali goście Polskiego Radia 24 w audycji Rządy Pieniądza: Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), dr Artur Bartoszewicz (Szkoła Główna Handlowa) oraz Kamil Maliszewski (mBank).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump Unia Europejska gospodarka USA