Polskie Radio
Section05
bomba

TYLKO U NAS Przedstawicielka ambasady Izraela w Polsce: za śmierć cywilów w Palestynie odpowiada Hamas

Izrael obwinia Hamas za śmierć cywilów w Strefie Gazy. Strona palestyńska twierdzi, że od początku trwającej od 10 dni wojny w enklawie zginęło co najmniej 220 osób, a jedna trzecia ofiar to kobiety i dzieci. Rannych miało zostać ponad półtora tysiąca osób. ONZ szacuje, że 52 tysiące osób uciekło ze swoich domów z powodu intensywnych izraelskich bombardowań. Po stronie izraelskiej zginęło dotąd 12 osób czyli niemal 20 razy mniej niż w Gazie.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Gazy konflikty międzynarodowe wojsko bomba ŚWIAT Bliski Wschód Izrael Palestyna

Opolskie: naukowcy wykryli 6000 lejów po bombach z czasów II wojny światowej

Obszar okolic Kędzierzyna-Koźla został radykalnie przekształcony w wyniku bombardowań lotniczych w czasie II wojny światowej. Kratery, które powstały w wyniku destrukcyjnej działalności człowieka, dziś są ważnym elementem lokalnego ekosystemu - wynika z badań naukowców Uniwersytetu Śląskiego. 
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Kędzierzyn Śląsk II wojna światowa archeologia bomba lotnictwo przemysł ekologia geografia NAUKA

Protesty po orzeczeniu TK. Do krakowskiego biura PiS przyszedł mail o podłożeniu bomby

Jak informuje Michał Drewnicki, wiceszef Rady Miasta Krakowa, do biura Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie przyszedł mail informujący o podłożeniu bomby. W zacytowanej wiadomości politycy PiS zostali określeni "pisowskimi sk****synami", którzy za "odebranie praw kobietom" mają "ginąć w męczarniach".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony małopolskie Kraków PiS aborcja Trybunał Konstytucyjny bomba media społecznościowe