X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Jacek Sasin

Spór prawny ws. prezydent Łodzi. Komentarz eksperta

- Hanna Zdanowska nie będzie mogła zostać prezydentem Łodzi nawet w przypadku ponownej wygranej, bo jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu - ocenia Jacek Sasin. Jednak przepisy co do tego, czy osoba skazana może być urzędnikiem samorządowym, nie są tak jednoznaczne. Dr Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista z UW twierdzi, że skoro sąd już ją ukarał, to nie ma potrzeby, by karać jej wyborców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin polityka wybory samorządowe 2018

Ekspert: prezydent Łodzi nie wycofa się ze startu w wyborach

Są rozbieżności pomiędzy Kodeksem wyborczym a ustawą o pracownikach samorządowych - powiedział przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, pytany o opinię szefa KSRM Jacka Sasina dotyczącą Hanny Zdanowskiej. Szef PKW podkreślił, że rolą ustawodawcy jest usunięcie tych rozbieżności. - Po raz kolejny spór prawny przenosi się na płaszczyznę polityczną – mówił w Polskim Radiu 24 dr Sergiusz Trzeciak, politolog, prawnik, ekspert ds. komunikacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Łódź wybory samorządowe 2018 Jacek Sasin

Jacek Sasin ws. Smogorzewskiego: to pokazuje dwulicowość PO

- Ta sprawa ma również wymiar ogólnopolski, bo pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej, która ma usta pełne frazesów o walce o prawa kobiet, a z drugiej strony, jeśli jej przedstawiciel się tak zachowuje, nie potrafi jednoznacznie go odrzucić - mówił na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Sasin Legionowo Jan Grabiec Platforma Obywatelska Mateusz Morawiecki Katarzyna Gójska

Jacek Sasin: opozycja uznała, że za wszelką cenę należy uderzyć w premiera

- Mateusz Morawiecki jest obecnie, obok Jarosława Kaczyńskiego, najważniejszą częścią obozu Zjednoczonej Prawicy. To twarz Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych (...). W związku z tym opozycja uznała, że należy uderzyć w premiera. Za wszelką cenę - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin z PiS, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Sasin PiS Mateusz Morawiecki polityka afera taśmowa wybory samorządowe wybory samorządowe 2018

Jacek Sasin: wielu polskim samorządowcom pomyliły się role

- Do nadchodzących wyborów idziemy z dobrym programem, konkretnymi propozycjami i wiarygodnością, którą zdobyliśmy rządząc przez ostatnie trzy lata w Polsce - mówił w radiowej Jedynce Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Zobacz więcej na temat:  Hanna Gronkiewicz-Waltz Warszawa samorząd wybory w Polsce Komisja Weryfikacyjna Jacek Sasin POLSKA Paweł Adamowicz Rafał Trzaskowski Patryk Jaki Prawo i Sprawiedliwość Piotr Gociek

Jacek Sasin: konwencja była konkretna i merytoryczna

- Nasza konwencja była bardzo konkretna, merytoryczna i odnosząca się do tego, co chcemy zaprezentować Polakom w najbliższym czasie. Chcemy pokazać, jak rozwiązywać lokalne problemy - mówił w audycji Przekładaniec Jachowicza Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. W niedzielę, w Warszawie, miała miejsce konwencja Prawa i Sprawiedliwości przed wyborami samorządowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory samorządowe wybory samorządowe 2018 Prawo i Sprawiedliwość Jacek Sasin Mateusz Morawiecki Polskie Radio 24

Zmiany w ordynacji do PE. Komentarze polityków

Sejm przyjął zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego. W każdym z okręgów obywatele wybiorą co najmniej 3 swoich przedstawicieli. Nowela ustawy trafiła już do prezydenta. Andrzej Duda ma 21 dni na podpisanie nowelizacji. Zmiany w Kodeksie wyborczym komentowali politycy w "Śniadaniu w Trójce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Krzysztof Łapiński Jacek Sasin Andrzej Halicki Grzegorz Długi Adam Szłapka Piotr Zgorzelski ordynacja wyborcza