Polskie Radio
Section05
GetBack

Ponad milion złotych kary dla byłego członka zarządu GetBack. Jego działania były "całkowicie nieakceptowalne"

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Pawła Trybuchowskiego, byłego członka zarządu GetBack SA, karę pieniężną w wysokości 1,1 mln zł za nienależyte wykonanie przez spółkę obowiązków informacyjnych dotyczących emisji obligacji w trybie ofert prywatnych. Komisja dodała, że maksymalny wymiar kary w tej sprawie wynosi 4 mln 145 tys. 600 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF GetBack obligacje społeczeństwo POLSKA

Afera GetBack. Latkowski: Czarnecki zrobił z siebie poszkodowanego w tej sprawie

- Jedna z głównych postaci tej afery jest nietykalna. Bo sąd uznał, że nie musi być zatrzymana, skoro nie przebywa w Polsce. Mówię tu o Leszku Czarneckim, który zrobił z siebie poszkodowanego w tej sprawie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Sylwester Latkowski, autor książki "Wszystkie chwyty dozwolone. Afera GetBack".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GetBack Sylwester Latkowski Leszek Czarnecki GOSPODARKA

Afera GetBack. Lista zarzutów wobec Leszka Czarneckiego coraz dłuższa

Dotychczasowe zarzuty wobec Leszka Czarneckiego obejmują ponad 1,1 tys. pokrzywdzonych klientów banku, którzy stracili ponad 227 milionów złotych, a także bank, który poniósł szkodę w wysokości ok. 9 milionów złotych. - Prokurator rozszerzył zarzuty wobec podejrzanego - poinformował rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GetBack sądownictwo Leszek Czarnecki prokuratura Warszawa przestępczość gospodarcza

Całodniowe rozprawy, wylosowani sędziowie i przesłuchania. Wiemy, kiedy ruszy proces tzw. afery GetBack

Blisko rok od skierowania aktu oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack Sąd Okręgowy w Warszawie zaplanował, jak będzie przebiegał proces, który ma ruszyć w styczniu 2022 roku. Wylosowano dodatkowych sędziów i ustalono, że rozprawy będą całodniowe, wyznaczane raz w tygodniu. Pierwszym przesłuchanym będzie Konrad K., były prezes zarządu GetBack.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bank sąd sądownictwo GetBack

Afera GetBack. Godusławski: poszkodowani bardzo długo czekają na sprawiedliwość

- Tutaj przede wszystkim rozliczany będzie przez sąd wątek istotny dla poszkodowanych, będzie to wątek związany ze sprzedażą i dystrybucją obligacji, na których potężne, blisko trzymiliardowe straty poniosło ponad 9 tysięcy osób, a przecież poszkodowanych jest znacznie więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Godusławski (DGP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor obligacje GetBack