Polskie Radio
Section05
Jarosław Ziętara

Mija 30 lat od zaginięcia Jarosława Ziętary. Kaźmierczak: to wciąż nieosądzona zbrodnia

- Wciąż mam nadzieję, że ludzie, którzy mają krew Jarka Ziętary na rękach, poniosą odpowiedzialność – mówił przedstawiciel Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary Krzysztof M. Kaźmierczak. 1 września mija dokładnie 30 lat od dnia, kiedy dziennikarz "Gazety Poznańskiej" Jarosław Ziętara widziany był po raz ostatni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja zaginieni Jarosław Ziętara zabójstwo służby i bezpieczeństwo

Sprawa zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Apel do Prokuratora Generalnego o wznowienia śledztwa

Członkowie b. Komitetu "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary" wystosowali apel do Prokuratora Generalnego o wznowienie śledztwa ws. zabójstwa dziennikarza. Poznański reporter ostatni raz widziany był 1 września 1992 r.; jego ciała do dziś nie odnaleziono.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo zabójstwo Prokuratura Generalna Jarosław Ziętara regiony wielkopolskie Poznań

Sprawa zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Prokuratura chce konfrontacji świadków

Wniosek o konfrontację świadków złożyła w czwartek prokuratura w trakcie rozprawy w procesie Aleksandra Gawronika oskarżonego o podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. Chodzi o zeznających już w procesie: twórcę Elektromisu Mariusza Ś. i b. red. naczelnego tygodnika "Wprost".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Ziętara POLSKA sąd sądownictwo śmierć media dziennikarstwo

Sprawa zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. "Było siedem zagadkowych zgonów"

- Przynajmniej dwie osoby, które brały udział w przetrzymywaniu Jarosława Ziętary, tzw. ochroniarze Elektromisu, zginęły w dziwnych wypadkach samochodowych. Ich spraw nie badano, pospiesznie je umarzano - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Krzysztof Kaźmierczak, współautor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Piotr Nisztor dziennikarstwo zabójstwo Jarosław Ziętara