Polskie Radio
Section05
Joanna Chmielewska

Joanna Chmielewska. Życie jak powieść

"Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej" to wyjątkowa powieść biograficzna, napisana w stylu nawiązującym do najsłynniejszej polskiej autorki kryminałów. – Starałam się oddać jej świat i jej humor, spojrzenie przez ironiczne, różowe okulary. Kiedy przebywa się, a pisząc książkę, przebywałam dość dużo, z jej narracją, z jej książkami, to nie sposób w jakiś sposób nie przejmować tego świata, tego spojrzenia, tego myślenia – ocenia Katarzyna Droga, autorka książki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler KSIĄŻKA KULTURA kryminał Joanna Chmielewska

Wspominamy Andrzeja Matula. Stempniak: będzie ze mną zawsze

W wieku 75 lat zmarł Andrzej Matul. Polski lektor i dziennikarz radiowy, od roku 1973 związany z Polskim Radiem. W swojej karierze prowadził m.in. "Sygnały dnia", "Cztery pory roku" i "Lato z radiem. - Andrzej będzie ze mną zawsze. Ze słuchaczami pewnie również - mówi Anna Stempniak, dziennikarka Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Anna Stempniak Andrzej Matul Polskie Radio Barbara Krafftówna Joanna Chmielewska Joanna Racewicz KULTURA

Andrzej Matul: Barbarę Krafftównę ściągnąłem do Radia w 1976 roku

W wieku 93 lat zmarła Barbara Krafftówna – aktorka teatralna, filmowa i kabaretowa. Wśród wielu jej artystycznych dokonań była również współpraca z Polskim Radiem. Występowała w licznych słuchowiskach, ale swoją radiową przygodę rozpoczęła od udziału w "Lecie z Radiem". – Czytała wtedy kryminał Joanny Chmielewskiej – wspomina Andrzej Matul, jeden z prowadzących w tamtym czasie audycję.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Krafftówna Lato z Radiem Joanna Chmielewska Andrzej Matul Zbigniew Krajewski odeszli 2021