Polskie Radio
Section05
Joanna Łapińska

48. FPFF w Gdyni. Joanna Łapińska: przygotowaliśmy bardzo bogaty i różnorodny program

Rozpoczął się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku pokazanych zostanie 120 filmów pełno- i krótkometrażowych. - Przygotowaliśmy bardzo bogaty i różnorodny zarówno stylistycznie, jak i tematycznie program - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia Joanna Łapińska, dyrektor artystyczny FPFF w Gdyni. 
Zobacz więcej na temat:  Gdynia festiwal filmowy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Martyna Podolska Joanna Łapińska film polski Allan Starski Dorota Kędzierzawska

Dyrektor artystyczna Festiwalu w Gdyni: branża wiąże ze mną duże nadzieje

- Dało mi dużo dobrej energii przekonanie, że to, co robiłam przez ostatnie 20 lat, jest dobrze odbierane, że moją pracą pokazałam, że idę w tym kierunku, którego oczekuje branża. Oni również powiedzieli mi bardzo wyraźnie, że wiążą ze mną duże nadzieje - mówiła w "Poranku Dwójki" Joanna Łapińska, nowo powołana dyrektor artystyczna Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni kino FILM Paweł Siwek Dwójka Joanna Łapińska film polski

"Jak zostać gwiazdą", czyli tożsamość w czasach talent shows

– Tym, co było dla mnie najciekawsze i najbardziej motywujące, by zrealizować tę historię, jest bardzo aktualny temat o naszej rzeczywistości, o tym, kim dzisiaj jesteśmy w kontekście Internetu i programów opierających się na ludziach "z ulicy" – mówiła w Trójce Anną Wieczur-Bluszcz, autorka komedii obyczajowej "Jak zostać gwiazdą", który można oglądać na dużych ekranach od piątku 2 października.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka Anna Wieczur-Bluszcz FILM KULTURA festiwal filmowy Joanna Łapińska Transatlantyk Warszawski Festiwal Filmowy