Polskie Radio
Section05
FPFF w Gdyni

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagrodzone filmy i twórcy

Podczas 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pokazanych zostało w sumie 120 filmów pełno- i krótkometrażowych. Nagrody zostały przyznane w aż 20 kategoriach. W tej najważniejszej - Konkursie Głównym - Złotymi Lwami wyróżniono film "Kos" Pawła Maślony. W trakcie uroczystości Platynowe Lwy za całokształt twórczości odebrał scenograf Allan Starski.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska FPFF w Gdyni Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Gdynia

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Podsumowanie czterech dni pokazów

Czwarty dzień 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za nami. Wydarzenie, które odbywa się pod patronatem radiowej Jedynki, potrwa do 23 września; wtedy też poznamy laureatów trzech festiwalowych konkursów. A w "Magazynie bardzo filmowym" podsumowaliśmy dotychczasowe pokazy.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska FPFF w Gdyni festiwal filmowy w Gdyni Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni film polski

48. FPFF w Gdyni: "Chłopi", "Święto ognia", "Figurant" i inne konkursowe produkcje

"Chłopi", "Święto ognia", "Doppelgänger. Sobowtór" czy "Figurant" - to niektóre z produkcji, jakie mogą obejrzeć uczestnicy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tegoroczna edycja wydarzenia potrwa do 23 września, wtedy też poznamy nazwiska zwycięzców trzech konkursów. Patronem medialnym 48. FPFF jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Henryk Szrubarz festiwal filmowy festiwal filmowy w Gdyni FPFF w Gdyni Gdynia

"Strzępy" w reżyserii Beaty Dzianowicz. "To potrzebny film"

– Gdzie nie pojedziemy, jest niesamowity odbiór tego filmu. Dla mnie po roku jeżdżenia na festiwale z tym filmem ważne są rozmowy z widzami, które trwały czasem godzinę, czasem półtorej. Ludzie nie wychodzili z kina, tylko chcieli rozmawiać – mówi Agnieszka Radzikowska, odtwórczyni jednej z głównych ról w "Strzępach".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ryszard Jaźwiński Gdynia FPFF w Gdyni festiwal filmowy w Gdyni film polski festiwal filmowy KULTURA FILM

48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Mistrzowska Piątka i inne niespodzianki

Zanim rozpocznie się 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, możemy zapowiedzieć kolejne niespodzianki programowe przygotowane w tym roku przez organizatorów. Poza stałymi sekcjami konkursowymi pojawią się też nowe filmowe cykle. O nich właśnie z Joanną Łapińską, nową dyrektorką artystyczną festiwalu, rozmawiał Ryszard Jaźwiński.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Ryszard Jaźwiński kino film polski FPFF w Gdyni festiwal filmowy w Gdyni

Piotr Trojan o filmie "Johnny": w każdym z nas jest trochę dobra i ten film to pokazuje

Gościem Ryszarda Jaźwińskiego był Piotr Trojan, aktor nagrodzony na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszą główną rolę męską w filmie "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka. Co rola Patryka zmieniła w jego życiu? Zachęcamy do wysłuchania audycji "Trójkowo, filmowo" i zapoznania się ze wszystkim laureatami gdyńskiego festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka film polski KULTURA FPFF w Gdyni

Wielkie podsumowanie 47. FPFF w Gdyni. Poznaj nagrodzonych

Zakończył się 47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W sobotni wieczór w Teatrze Muzycznym odbyła się uroczysta gala, na której zostały rozdane nagrody. W tym roku o Złote Lwy w ramach Konkursu Głównego rywalizowało aż dwadzieścia filmów. Za całokształt kariery Platynowe Lwy odebrał Filip Bajon. Festiwal w Trójce podsumował Ryszard Jaźwiński i jego goście.
Zobacz więcej na temat:  Trójka FPFF w Gdyni Ryszard Jaźwiński film polski

47. festiwal filmowy w Gdyni. Złote Lwy rozdane. Znamy wszystkich laureatów

Złote Lwy za najlepszy film - "The Silent Twins" - trafiły do reżyser Agnieszki Smoczyńskiej oraz producentek Klaudii Śmiei-Rostworowskiej i Ewy Puszczyńskiej. Z kolei Srebrne Lwy za film "Filip" otrzymali reżyser Michał Kwieciński oraz producentka Krystyna Świeca. O najważniejszą nagrodę 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rywalizowało w tym roku 20 produkcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Gdynia FILM KULTURA FPFF w Gdyni

FPFF w Trójce. Małgorzata Gorol gościem "Trójki pod Księżycem"

Trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dziś dzień konkursowy i ostatnie pokazy poza centrum w Teatrze Muzycznym. W sobotę z kolei czeka nas zamykająca Festiwal Gala Nagród. Dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia śledzą filmowe zmagania twórców. U progu przedostatniego dnia festiwalu, gościem "Trójki pod księżycem" była Małgorzata Gorol, odtwórczyni roli głównej w filmie pod tytułem "Siubuk". 
Zobacz więcej na temat:  Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Anna Dymna FPFF w Gdyni Gdynia FILM film polski