X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Konstytucja Biznesu

Pakiet MŚP: oszczędności i korzyści dla firm

Rząd przyjął pakiet ułatwień dla małych i średnich przedsiebiorstw autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Jest to kolejna po pakiecie 100 zmian oraz Konstytucji Biznesu propozycja, która ma ułatwić życie polskim przedsiębiorcom. I właśnie na ten temat z Markiem Niedużakiem, dyrektorem Departamentu Doskonalenia Regulacji w MPiT rozmawiała w radiowej Jedynce Elżbieta Szczerbak. 
Zobacz więcej na temat:  firma Konstytucja Biznesu

Minister: trzeba upowszechniać wiedzę o Konstytucji Biznesu

Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zwraca uwagę na konieczność informowania firm o rozwiązaniach, zawartych w tzw. Konstytucji Biznesu. Kiedy rozmawiam z przedsiębiorcami, często postulują rozwiązania, które już wprowadziliśmy w Konstytucji Biznesu. Musimy zatem popracować, aby ta wiedza trafiała pod strzechy - podkreśla.
Zobacz więcej na temat:  Konstytucja Biznesu Jadwiga Emilewicz

Jadwiga Emilewicz: potrzeba miejsc pracy lepszej jakości

Potrzeba miejsc pracy lepszej jakości - powiedziała w poniedziałek w Inowrocławiu minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Wskazała, że ma w tym pomóc Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji. Emilewicz w Inowrocławiu wzięła udział w spotkaniu z przedsiębiorcami, poświęconym Konstytucji Biznesu i zmianom wspierających małe i średnie firmy.
Zobacz więcej na temat:  praca Konstytucja Biznesu przedsiębiorca Jadwiga Emilewicz

Przedsiębiorcy mogą mieć wpływ na nowe prawo

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęło cykl spotkań z przedsiębiorcami „Małe firmy wielkie zmiany”. To cykl konferencji regionalnych na temat zmian legislacyjnych, w tym nowych rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.
Zobacz więcej na temat:  zmiany dla biznesu 2018 PARP Konstytucja Biznesu

Z ewidencji będzie usuniętych ok. 200 tys. firm

Do 19 maja przedsiębiorcy, którzy nie podali przy rejestracji firmy numeru PESEL, mieli czas by uzupełnić go w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. To wymóg nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z 2015 roku. Wiele osób przyszło w piątek do urzędów gmin by sprawdzić swój wpis do ewidencji.
Zobacz więcej na temat:  pesel działalność gospodarcza Marcin Jagiełowicz Konstytucja Biznesu