Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Dr Sutkowski zachęca do szczepień. "Musimy odrzucić fobie społeczne"

- Czeka nas kolejna fala zakażeń koronawirusem; wciąż trzeba zachęcać do szczepień przeciw COVID-19 i zabezpieczać leki - wskazał dr Michał Sutkowski z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Dodał też, że "musimy zrobić wszystko, żebyśmy odrzucili idiotyzmy antyszczepionkowe, odrzucili fobie społeczne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo koronawirus COVID-19 Michał Sutowski Koronawirus w Polsce zdrowie pandemia

Koronawirus w Polsce. Wojciech Konieczny: wykonujemy za mało testów

- Niepokojące jest to, że mamy 5 tys. zakażeń i bodajże 13 300 wykonanych testów. To pokazuje, że robimy ich bardzo mało. W ogóle nie testujemy społeczeństwa, przez co widzimy tylko wierzchołek góry lodowej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Wojciech Konieczny, przewodniczący rady naczelnej PPS. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia zdrowie Magdalena Ogórek społeczeństwo COVID-19

PR24 Jak chronić się przed zakażeniem koronawirusem na wakacjach? Dr Zaczyński wyjaśnia

- Transmisja koronawirusa odbywa się głównie w zamkniętych pomieszczeniach, gdy przebywamy z drugą osobą powyżej 15 minut - przypomniał w Polskim Radiu 24 dr Artur Zaczyński, wicedyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie, pytany, jak uchronić się przed zakażeniem w wakacje. - Jeśli jesteśmy chorzy, czy czujemy się chorzy, nie chodźmy do pracy, nie chodźmy do supermarketów bez maseczki - dodał, apelując o odpowiedzialność.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jerzy Jachowicz Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia epidemia społeczeństwo

Niepokojące prognozy dot. koronawirusa. Dr Sutkowski: na przełomie sierpnia i września będzie 10 tys. zakażeń

- Powinniśmy się zaszczepić [czwartą dawką szczepionki na koronawirusa - red.], a w szczególności powinny zrobić to te osoby, które są najbardziej wrażliwe na COVID-19, i stosować zasadę DDM - dystans, dezynfekcja, maseczki - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Michał Sutowski POLSKA omikron

Czy szkoły wrócą jesienią do nauki zdalnej? Jednoznaczna odpowiedź wiceszefa MEiN

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski powiedział, że nie zakłada się scenariusza powrotu do nauki zdalnej jesienią. Wskazał, że nie są przewidywane dodatkowe obostrzenia w życiu publicznym, więc nie widzi powodu by w tej chwili rozważać jakiś wariant zamykania szkół.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Dariusz Piontkowski Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja Ukraina COVID-19 Koronawirus w Polsce

Czwarta dawka szczepionki dla osób 60+. Niedzielski: technicznie jesteśmy gotowi

– Jutro ogłosimy decyzję ws. drugiej dawki przypominającej. Jesteśmy po spotkaniach – wskazania są potwierdzające to, że czwarta dawka jest przeznaczona dla populacji 60+ – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Adam Niedzielski, minister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia szczepionka szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo Beata Michniewicz Trójka POLSKA

Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce. Wiceszef MZ: będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane

– Uznaliśmy, że granicą jest 5 tys. osób w szpitalach. Wtedy będziemy rozważać te scenariusze, które już były zastosowane – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, odnosząc się do pytania o powrót do maseczek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 społeczeństwo

Od września nauka zdalna lub hybrydowa? Szef MEiN: nie mamy żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia

- Jestem w kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Nie mamy żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia, ani od służb sanitarnych, że rozpatrywana jest nauka zdalna lub hybrydowa w szkołach - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia szkoła edukacja Przemysław Czarnek Małgorzata Raczyńska-Weinsberg