Polskie Radio
Section05
Michał Sutowski

Dr Sutkowski: dla służby zdrowia szczepienia na COVID-19 będą jak tlen

- Część tymczasowych szpitali jest pusta, ale szpitale właściwe, które mają pacjentów na oddziałach OIOM, są dalej pełne. Wszyscy jesteśmy przeciążeni, ochronie zdrowia brakuje trochę tlenu i tym tlenem, tą iskierką nadziei, światłem w tunelu, są właśnie szczepienia - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Michał Sutkowski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Michał Sutowski koronawirus szczepienia

Dr Michał Sutkowski ostrzega: trzecia fala pandemii nastąpi, sytuacja wtedy będzie bardzo trudna

- Gospodarka na pewno będzie cierpieć. Zdaję sobie z tego sprawę. Niestety mamy taką liczbę zgonów, że musimy się zgodzić na proponowany przez Ministerstwo Zdrowia kierunek działania w walce z koronawirusem - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. 
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia Michał Sutowski szczepienia Piotr Wąż Polskie Radio 24 społeczeństwo POLSKA zdrowie

Dr Michał Sutkowski: stabilizacja liczby zakażeń na wysokim poziomie to iluzja poprawy

- Ustabilizowanie się liczby zakażeń na wysokim poziomie, czyli powyżej dwudziestu kilku tys. dziennie, jest iluzją poprawy i nie powinno nas uspokajać – powiedział prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że narasta liczba zajętych łóżek, respiratorów i ciężkich przypadków przebiegu COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce służba zdrowia Michał Sutowski

Podlegli czy niepodlegli? Spór o pozycję młodych Polaków

- Dla ludzi urodzonych po roku 1989 zniknął cel, jakim dla poprzednich pokoleń było odzyskanie niepodległości - mówił w Dwójce dr Jarosław Kuisz. Z tezami, które pojawiły się w jego książce "Koniec pokoleń podległości", polemizowali w audycji Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej" i Krzysztof Mazur z Klubu Jageillońskiego.
Zobacz więcej na temat:  książki eseistyka Bartosz Panek Jarosław Kuisz Michał Sutowski Krzysztof Mazur KULTURA społeczeństwo

Jak elektorat PiS odbiera spór o TK?

W Polsce mamy do czynienia już nie ze sporem o TK, ale z "walką polityczną" rządzącej większości PiS z "koalicją przywódców lewicy i ruchów wolnorynkowych" - ocenił w radiowej Trójce Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej". O "hyroukładzie" mówił z kolei Michał Sutowski z Krytyki Politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Stępień Bogusław Chrabota Jarosław Kaczyński Michał Sutowski Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość Trójka Trybunał Konstytucyjny