Polskie Radio
Section05
Adam Niedzielski

Wstępny wywiad przed szczepieniem na COVID-19 dla 16 i 17-latków. MZ udostępniło formularz

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w niedzielę na stronie gov.pl oraz na Twitterze kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia młodzież Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski wywiad rejestracja

"Wirus wciąż jest obecny". Minister zdrowia apeluje o noszenie masek w zamkniętych przestrzeniach

- Musimy cały czas pilnować się i nosić maseczki w przestrzeniach wewnętrznych - zaapelował w piątek szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że również otwartej przestrzeni przy nagromadzeniach ludzi maseczkę należy założyć, aby chronić i siebie i innych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia obostrzenia Koronawirus w Polsce epidemia COVID-19 społeczeństwo

Wcześniej do kina, teatru i na siłownię. Premier poinformował o szybszym luzowaniu obostrzeń

Mateusz Morawiecki podczas konferencji z ministrem zdrowia poinformował o wcześniejszym otwarciu instytucji kultury i branży fitness. Wcześniej zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, jednym z tematów spotkania była analiza obowiązujących obostrzeń epidemicznych i ich ewentualna zmiana. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mateusz Morawiecki Adam Niedzielski Koronawirus w Polsce COVID-19

Co dalej z odmrażaniem gospodarki? Minister zdrowia wyjaśnia

 - To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały harmonogram. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż zdecydowanego przyspieszenia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, odnosząc się do ewentualnego przyspieszenia odmrażania gospodarki.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski społeczeństwo zdrowie POLSKA Ministerstwo Zdrowia GOSPODARKA gospodarka polska

"Kłamstwo przeplatane megalomanią". Niedzielski komentuje słowa Trzaskowskiego o działaniach rządu w czasie pandemii

"Prezydent Rafał Trzaskowski w kilka tygodni zdołał choćby wyprzeć z pamięci swoją nieudolność w Szpitalu Południowym" – napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. W piątek prezydent Warszawy określił rządowe działania w czasie pandemii jako "chaos".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski Rafał Trzaskowski polityka pandemia Koronawirus w Polsce COVID-19

Minister zdrowia: nie rozważamy wprowadzenia obowiązku szczepień przeciw COVID-19

- Na razie nie ma planów wprowadzenia obowiązku szczepienia przeciw COVID-19. Działa metoda polegająca na przekonywaniu, dostarczaniu wiedzy, tłumaczeniu. Liczba chętnych do szczepieni systematycznie rośnie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz więcej na temat:  Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia Koronawirus w Polsce COVID-19 epidemia szczepionka szczepienia zdrowie społeczeństwo infografika POLSKA