Polskie Radio
Section05
Adam Niedzielski

"Zaprzeczył sam sobie". Katarzyna Sójka (PiS) o sprawie dra Pisuli

- Zaprzeczył temu, co sam mówił publicznie. Doktor [Piotr Pisula - przyp. red.] mówił, że nie można wypisać recepty, a jednocześnie dowiedzieliśmy się, że można było to zrobić. Zawsze można wrócić do tradycyjnej recepty i używając pieczątki i długopisu ją wypisać - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Sójka z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia e-recepty

Minister zdrowia odpiera zarzuty. "To była odpowiedź na nieprawdę lekarza"

Przekazanie do powszechnej wiadomości informacji o wystawieniu recepty przez lekarza miało na celu przeciwdziałanie bezprawnemu upublicznianiu nieprawdziwych danych - oświadczył w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, "nikt nie miał wglądu w dane zapisane na koncie wskazanego lekarza".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski NFZ narodowy fundusz zdrowia służba zdrowia lekarz

"Minister nie ujawnił wrażliwych informacji". Andrusiewicz odpowiada NIL nt. wpisu Adama Niedzielskiego

Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz przekazał, że "minister zdrowia Adam Niedzielski nie ujawnił wrażliwych informacji o lekarzu. Wytknął lekarzowi kłamstwo na podstawie informacji z systemu, który rejestruje wystawianie recept na środki przeciwbólowe i psychotropowe".
Zobacz więcej na temat:  służba zdrowia Adam Niedzielski Wojciech Andrusiewicz prawo media lekarz POLSKA polityka

Koronawirus. Minister Niedzielski: bieżąca sytuacja nie uzasadnia kontynuacji stanu zagrożenia epidemicznego

- Bieżąca sytuacja związana z COVID-19 nie uzasadnia kontynuacji stanu zagrożenia epidemicznego - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. - Cały czas jesteśmy przygotowani na ewentualne kryzysy, ale w tej chwili nie widać większego zagrożenia epidemicznego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski COVID-19 pandemia wirus zdrowie