Polskie Radio
Section05
mBank

Stocznia Remontowa Shipbuilding pozyskała finansowanie. Powstają tam m.in. niszczyciele min Kormoran II

Konsorcjum banków z udziałem PKO Bank Polski udzieliły stoczni Remontowa Shipbuilding odnawialnych linii na gwarancje i akredytywy o wartości 150 mln zł - poinformował PKO BP. Stocznia m.in. w ramach zamówienia dla Marynarki Wojennej RP kieruje budową niszczycieli min Kormoran II. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo Wojsko Polskie wojsko marynarka wojenna wojna na Ukrainie PKO BP mBank Ministerstwo Obrony Narodowej

Jest dobra informacja dla oszczędzajacych. Banki podnoszą oprocentowanie kont i lokat

Część banków podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Od piątku oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych w PKO BP wzrosło do 0,5 proc. W Banku Pekao oprocentowanie standardowego konta oszczędnościowego od 4 maja wyniesie 1 proc., a konta premium - 1,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokata terminowa oszczędności bank POLSKA społeczeństwo kredyt gotówkowy stopy procentowe stopy rynkowe bank centralny PKO BP Pekao mBank

Wyrok sądu niekorzystny dla frankowiczów. Rzecznik Konsumentów: będzie apelacja w sprawie przeciw mBankowi

- Odwołam się od wyroku łódzkiego sądu, który oddalił żądania 1,7 tys. kredytobiorców frankowych w pozwie przeciw mBankowi - poinformowała Miejska Rzecznik Konsumentów w Warszawie Małgorzata Rothert. Dodała że złożony został wniosek o uzasadnienie wyroku, a po jego otrzymaniu, planowane jest złożenie apelacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt walutowy mBank frank szwajcarski sąd

KNF nałożyła na mBank 4,3 mln zł kary. Za nienależytą kontrolę funduszy

KNF nałożyła na mBank dwie kary pieniężne o łącznej wartości 4,3 mln zł. Przyczyną było "nienależyte sprawowanie stałej kontroli czynności faktycznych i prawnych", dokonywanych przez fundusze, których mBank był bankiem-depozytariuszem – wynika z komunikatu KNF. Bank poinformował, że złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF finanse osobiste mBank banki

TYLKO U NAS Z powodu pandemii Visa pozwala odrzucać wnioski o chargeback. Klienci oburzeni

W związku z pandemią koronawirusa w całej Europie odwołano loty. Pasażerowie linii lotniczych mają problemy z odzyskaniem pieniędzy. Tymczasem Visa właśnie pozbawia ich "ostatniej deski ratunku", czyli chargebacku. Wydawca kart płatniczych uzasadnia, że w związku z COVID-19 bank ma prawo negatywnie rozpatrzyć żądanie klienta. Na stanowisko Visy przy odrzucaniu reklamacji powołuje się m.in. mBank. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bank mBank płatności lotnictwo reklamacja społeczeństwo