Polskie Radio
Section05
Michał Tusk

Powstanie komisja weryfikacyjna? Gontarz: warto przyjrzeć się ew. powiązaniom polityków z rosyjskimi służbami

 - Jak można było podpisać kontrakt gazowy z Rosją do 2037 roku? Rząd PO-PSL pracował nad koncepcją łuku energetycznego z Kaliningradem, gdzie miała powstać elektrownia atomowa. Polskich dyplomatów odprawiał szef rosyjskiej dezinformacji Sergiej Ławrow - wyliczał w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Donald Tusk korupcja Michał Tusk afera podsłuchowa komisja śledcza

PR24 PO chce komisji śledczej ws. afery podsłuchowej. Anna Kwiecień: to Tusk uwiarygodnił Marcina W.

- Mam mieszane uczucia co do potencjalnego powołania komisji śledczej do sprawy zbadania domniemanej sprzedaży nagrań z podsłuchów, bo podgrzewałaby ona jedynie emocje w czasie kampanii wyborczej - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień z PiS. Gościem audycji był też Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera podsłuchowa Donald Tusk Michał Tusk prokuratura służby i bezpieczeństwo Platforma Obywatelska

Afera taśmowa. Milczanowska: nie sądzę, by PO chciała komisji śledczej. Jesteśmy przyzwyczajeni, że Tusk mija się z prawdą

- Nie sądzę, żeby PO teraz chciała powołania komisji śledczej ws. afery taśmowej. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, że jak Donald Tusk coś mówi, to mija się z prawdą. Kłamstwo przylgnęło do niego - skomentowała na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Anna Milczanowska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA afera taśmowa Donald Tusk Michał Tusk korupcja

Afera taśmowa. Szokująca relacja Marcina W. Zniszczono nagranie z przekazania 600 tys. euro synowi Tuska?

Telefon z nagraniem z przekazania łapówki w wysokości 600 tysięcy euro Michałowi Tuskowi trafił w ręce śledczych w 2014 roku - zeznał Marcin W. - Nie miałem dostępu do mojego telefonu od czasu przekazania go funkcjonariuszom CBŚ od mojego zatrzymania w czerwcu 2014 r. Nie wiem tak naprawdę, jakie są jego losy. Z przekazanych mi informacji (...) jakoś podczas jednych z pierwszych przesłuchań wynikało, że mój telefon został fizycznie uszkodzony w taki sposób, że utracone zostały wszystkie utrwalone tam zapisy - przytacza portal tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA afera taśmowa polityka Donald Tusk prokuratura Michał Tusk

"Poza PO wszyscy będą bardzo zadowoleni". Dr Karnkowski o możliwej komisji śledczej ws. afery taśmowej

- Być może PiS opłaciłoby się na ostatni rok tej kadencji urządzić igrzyska związane z komisją śledczą ws. afery podsłuchowej. Tym bardziej, że inne partie opozycyjne byłyby tym zainteresowane. Zależy im, aby PO nie była wśród nich najsilniejsza - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog dr Krzysztof Karnkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Donald Tusk Michał Tusk korupcja

Będzie komisja śledcza ws. afery taśmowej? Sobolewski: czekamy na wniosek

- W tej chwili czekamy. Jeśli będzie złożony wniosek (o powołanie komisji śledczej ws. afery taśmowej - red.), to rozumiemy, że będzie obejmował też tę sprawę reklamówki z pieniędzmi - 600 tysięcy euro. (...) Będziemy się przyglądać i wtedy będzie decyzja polityczna - skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA służby i bezpieczeństwo Donald Tusk Michał Tusk korupcja afera taśmowa Krzysztof Sobolewski Beata Michniewicz

Powstanie komisja śledcza ws. afery taśmowej? Ast: Tusk trafił jak kulą w płot

- W swoim zacietrzewieniu Donald Tusk najwyraźniej uznał, że odgrzanie sprawy przyniesie mu korzyść polityczną. Rzucono oskarżenia, że taśmy zostały sprzedane Rosjanom, a PiS tym gra. Tymczasem gra Donald Tusk i to dosyć niezbornie, trafił jak kulą w płot - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Donald Tusk Michał Tusk korupcja

Syn Donalda Tuska komentuje zeznania Marcina W. "Totalne bzdury"

- To totalne bzdury, nigdy nie poznałem Marka Falenty ani Marcina W., nigdy też nie byłem przesłuchiwany w tej sprawie - tak Michał Tusk skomentował dla Onetu fragment ujawnionych przez Prokuraturę Krajową protokołów z zeznań wspólnika Marka Falenty - Marcina W. Protokół dotyczył przesłuchania świadka Marcina W. przez prokuratora Tomasza Tadlę z Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Jest datowany na 20 listopada 2017 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Tusk prokuratura sądownictwo

Fala komentarzy po zeznaniach Marcina W. "Thank you, Donald", "Ale żeby tak syna wkopać", "Kto mieczem wojuje..."

Po udostępnieniu protokołów procesowych dotyczących relacji Marcina W. - wspólnika Marka Falenty w tzw. aferze taśmowej - w sieci zawrzało. Politycy i dziennikarze piszą o kompromitacji opozycji i Donalda Tuska. "Takiego samobója w polskiej polityce po 1989 r. chyba nie było", "kto mieczem wojuje..." - czytamy na Twitterze Stanisława Janeckiego. Z kolei wiceszef MSWiA Maciej Wąsik komentuje krótko: "Thank you, Donald".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka afera taśmowa Donald Tusk Michał Tusk

PR24 600 tysięcy euro łapówki? "Donald Tusk wpadł w pułapkę, którą zastawił na rząd"

- Sprawia stawia Donalda Tuska i jego ludzi w dramatycznej sytuacji. Wydaje mi się, że były premier musiał się liczyć z tym, że afera któregoś dnia wybuchnie. Nie jest wykluczone, że jego konferencja była ruchem wyprzedzającym. Jestem jednak przekonany, że doskonale wiedział o tym, co się szykuje. Od kilku lat mógł żyć w tym strachu - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny "Kuriera Porannego" Adam Jakuć.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Michał Tusk korupcja afera podsłuchowa prokuratura POLSKA sądownictwo

"Ekipa rządowa z PO" i interesy biznesmena. W śledztwie korupcyjnym padają nazwiska znanych polityków

W łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej toczy się wielowątkowe śledztwo korupcyjne, w którym przewijają się nazwiska znanych przedsiębiorców i polityków - podał portal Niezależna.pl za "Gazetą Polską". Jeden z biznesmenów miał mówić o zabezpieczeniu jego interesów za 600 tys. euro przez "ekipę rządową z PO".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka korupcja Platforma Obywatelska Michał Tusk