Polskie Radio
Section05
Jacek Karnowski

Wicepremier Kaczyński: Tusk podniósł wiek emerytalny, jak śmie mówić o prawach kobiet?

- Mamy program dla całego społeczeństwa. Pomogliśmy milionom Polek w codziennych zmaganiach z życiowymi trudnościami - powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość kobieta kampania wyborcza wywiad media sieci Michał Karnowski Jacek Karnowski polityka Donald Tusk PO Platforma Obywatelska

PR24 "Jego intencją było wzmocnienie rządu". Jacek Karnowski o wejściu prezesa PiS do rady ministrów

- Kiedy w rządzie pojawia się Jarosław Kaczyński, to ma on intencję wzmocnienia go. Wchodzi do Rady Ministrów albo wtedy, gdy są jakieś zewnętrzne napięcia, albo kiedy chodzi o inne istotne sprawy, jak w przypadku ustawy o obronie ojczyzny. Teraz natomiast chciał nowego ułożenia relacji i przyspieszenia paru spraw - podkreślił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Rząd RP Jacek Karnowski polityka POLSKA

Ponad 60 tys. więcej niż rok wcześniej. Znamy oświadczenie majątkowe prezydenta Sopotu

W Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano oświadczenie majątkowe prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Wynika z niego, że prezydent zarobił ponad 290 tys. zł w 2022 roku. To aż o 61 tys. zł więcej niż w roku poprzednim, kiedy zarobił ponad 228 tysięcy. Oświadczenia majątkowego nie opublikowali prezydenci Gdańska i Gdyni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd Sopot pomorskie regiony Jacek Karnowski

Sąd zatrzymał Karpińskiego w areszcie. Karnowski: to obciążenie dla Trzaskowskiego, ale też dla Tuska

- Wewnątrz PO funkcjonują tak naprawdę dwie partie - jest partia Trzaskowskiego i jest partia Tuska. Współpraca z jedną z tych sił powoduje, że jest się u tej drugiej na cenzurowanym, czy na czarnej liście. (...) Tutaj mówimy o obciążeniu zarówno Tuska, jak i Trzaskowskiego, dlatego że Karpiński był ministrem skarbu - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z "Sieci", komentując podtrzymanie przez sąd decyzji o areszcie dla Włodzimierza Karpińskiego, sekretarza Warszawy, który jest oskarżony w aferze korupcyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek Jacek Karnowski Bronisław Wildstein Włodzimierz Karpiński korupcja areszt prokuratura sąd

TYLKO U NAS Ruch "Tak! Dla Polski" bez biura i w mieszkaniu urzędnika. "Stowarzyszenie wygląda jak zamknięty krąg"

Hucznie powołane stowarzyszenie samorządowców "Tak! Dla Polski" z Jackiem Karnowskim na czele nie posiada biura, a pod adresem, gdzie ruch jest zarejestrowany, znajduje się mieszkanie urzędnika. Dodatkowo na stronie internetowej, która nie ma zabezpieczeń, nie ma danych stowarzyszenia. Nie jest także jasne, do kogo należy domena. - Ruch Jacka Karnowskiego wygląda jak zamknięty krąg - komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Kazimierz Smoliński, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Karnowski Gdańsk

TYLKO U NAS Kłopotliwa dla prezydenta Sopotu notatka Urzędu Miasta. "Z pracowników zrobiono niemal funkcjonariuszy CBA"

Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, w 2018 roku nakazał urzędnikom zbieranie dowodów - tak wynika z notatki służbowej sporządzonej przez jedną z pracownic urzędu miasta. W grę wchodziło nagrywanie, sprawdzanie prywatnych transakcji i formułowanie doniesień na policję. Miało to zaszkodzić prezesowi Sopockiego Klubu Tenisowego (SKT) Bartłomiejowi Białaszczykowi, który twierdzi, że z pracowników urzędu zrobiono niemal funkcjonariuszy CBA.
Zobacz więcej na temat:  Sopot Jacek Karnowski polityka pegasus POLSKA

NASZ TEMAT Efekt ekspertyzy Schnepfa. Prezydent Sopotu wydał 115 tys. zł na podróż do USA

Sopocki magistrat zapłacił 115 tys. zł za podróż do Stanów Zjednoczonych ośmiu osób, w tym prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego i Ryszarda Schnepfa, byłego ambasadora RP w Polsce. Tuż przed podróżą Ryszard Schnepf przygotował ekspertyzę, za którą miasto zapłaciło mu 12 300 zł. Uczestnicy wyprawy odwiedzili Nowy Jork, Nowy Orlean, Memphis i Waszyngton. Dostali nawet dietę za pobyt w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Schnepf Jacek Karnowski Stany Zjednoczone USA Sopot

Horała komentuje doniesienia Polskiego Radia. "Niektórzy uprawiają politykę na koszt samorządu"

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej krytykuje działalność tych samorządowców, którzy zajmują się polityką międzynarodową. Marcin Horała odniósł się do opublikowanych przez PolskieRadio24.pl informacji o tym, że były ambasador Polski w Stanach Zjednoczonych doradzał prezydentowi Sopotu w sprawie polityki międzynarodowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Karnowski Marcin Horała Sopot

TYLKO U NAS Kim jest Ryszard Schnepf? "Swoją działalnością wpisuje się w kontynuację tego, co było w PRL"

Były ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf "swoją aktualną działalnością publiczną wpisuje się w kontynuację tego, co było w czasach PRL" - mówi dla portalu PolskieRadio24.pl Dorota Kania, dziennikarka i współautorka książki "Resortowe dzieci. Politycy". Nasz portal ustalił, że Schnepf doradzał - za niebagatelną kwotę - prezydentowi Sopotu ws. polityki międzynarodowej. Zalecał głoszenie w Stanach Zjednoczonych m.in. hasła "Demokratyczna Polska wraca!" oraz podzielił Polonię na liberalną i "pisowską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka samorząd POLSKA Sopot Jacek Karnowski Ryszard Schnepf PRL Dorota Kania

Prezydent Sopotu uprawia własną politykę zagraniczną? Maria Koc: to kompetencja prezydenta RP, premiera i szefa MSZ

- Prezydenci i burmistrzowie miast mogą współpracować z zagranicą, z miastami partnerskimi, ale w zakresie wymiany doświadczeń i budowania relacji pomiędzy mieszkańcami. Dlaczego Jacek Karnowski zleca ekspertyzy dotyczące polityki zagranicznej? To budzi moje zdziwienie. Sprawie powinni się dokładnie przyjrzeć mieszkańcy Sopotu - mówiła w Polskim Radiu 24 senator PiS Maria Koc.
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Jacek Karnowski Sopot Polonia pomorskie

NASZ NEWS Były ambasador RP w USA doradzał prezydentowi Sopotu ws. polityki międzynarodowej. Miasto płaciło 1000 zł od strony

Portal PolskieRadio24.pl dotarł do dokumentu, który ukazuje sposób prowadzenia polityki zagranicznej przez samorząd. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, zlecił byłemu ambasadorowi RP w USA Ryszardowi Schnepfowi - za kwotę 12 300 zł brutto - analizę sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych, wraz z zaleceniami dot. ewentualnych spotkań. W 12-stronicowym dokumencie autor podpowiada Karnowskiemu, liderowi ruchu "Tak! Dla Polski", głoszenie hasła: "Demokratyczna Polska wraca!" i dzieli Polonię na liberalną i "pisowską".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sopot pomorskie Jacek Karnowski polityka

"Zasada Neumanna wiecznie żywa". Spotkanie Dulkiewicz i Karnowskiego z sędziami [NAGRANIE]

Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz, opublikowała na Twitterze zdjęcie ze wspólnej imprezy trójmiejskich polityków opozycji i sędziów. Internauci nie kryli oburzenia. Poza komentarzami pod wpisem prezydent Gdańska opublikowano także materiał z restauracji, gdzie spotkali się politycy i sędziowie.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Dulkiewicz Jacek Karnowski sąd opozycja prawo twitter POLSKA polityka

Impreza Dulkiewicz i Karnowskiego z sędziami. Bezlitosne komentarze w sieci

Zdjęciem ze wspólnej imprezy trójmiejskich polityków opozycji i upolitycznionych sędziów pochwaliła się w mediach społecznościowych prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Jak wyjaśniła, rozmowa dotyczyła prawa i Konstytucji, ale komentarze internautów wskazują raczej na "układ przestępczy".  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sądownictwo samorząd Paweł Juszczyszyn Aleksandra Dulkiewicz Jacek Karnowski

Sakiewicz: sprawa reparacji jest kluczowa dla interesu narodowego i polskiej godności

- Warunkiem otrzymania przez Polskę reparacji jest solidarność narodowa. Sprawa reparacji jest kluczowa dla polskiego interesu narodowego, ale też dla polskiej godności - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Sakiewicz (redaktor naczelny "Gazety Polskiej"). Gościem audycji był także Jacek Karnowski (redaktor naczelny "Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Tomasz Sakiewicz Jacek Karnowski

Putin znowu straszy Zachód. Karnowski: to jest już jakiś rytuał

- To straszenie przez Rosjan to już jest jakiś rytuał - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski redaktor naczelny "Sieci". Odniósł się w ten sposób do ostatniej wypowiedzi Władimira Putina, który stwierdził m.in., że "Zachód chce walczyć z Rosją, ale my tak naprawdę jeszcze nie zaczęliśmy na Ukrainie".  
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Polskie Radio 24 Mirosław Skowron Jacek Karnowski Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Władimir Putin Kreml