Polskie Radio
Section05
Jacek Karnowski

Nowe obostrzenia sanitarne. Karnowski: kompromisowa próba delikatnej presji

- Pretensje i zarzuty o braku logiczności działań są typowe dla długotrwałych kryzysów. (...) Rozwiązania, które zostały przyjęte to kompromisowa próba wprowadzenia jakiejś delikatniej presji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Karnowski (redaktor naczelny tygodnika "Sieci"). Gościem audycji był także Hubert Biskupski ("Super Express").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 obostrzenia pandemia koronawirus COVID-19 Jacek Karnowski Mirosław Skowron sars-cov-2 szczepienia zdrowie Ministerstwo Zdrowia

"Trzeba chronić granice, to oczywiste". Karnowski o stanie wyjątkowym w dwóch województwach

-  Jeśli zanegujemy takie rzeczy jak ochrona naszych granic i ich szczelności, to wchodzimy na głębokie mielizny i państwo nie ma sensu - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci" i telewizji wPolsce.pl. - Nie wiemy, na ile ta operacja z ludzkimi, żywymi tarczami, nie jest początkiem manewrów Zapad - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jacek Karnowski Antoni Trzmiel Białoruś granica Rosja służby i bezpieczeństwo

Jacek Karnowski: rząd ma większość, współpraca z Kukiz'15 nie jest epizodyczna

- Myślę, że rząd dysponuje większością. Według wyliczeń, obecnie popiera go 229 posłów Zjednoczonej Prawicy oraz trzech posłów Pawła Kukiza, włącznie z Pawłem Kukizem. W sumie daje to 232 głosy - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Opaliński Jacek Karnowski polityka Prawo i Sprawiedliwość Sejm

"Rośnie prawdopodobieństwo drugiej tury". Jacek Karnowski o wyborach prezydenckich w Rzeszowie

- Zasadnicze pytanie dotyczy drugiej tury. Z tego co wiem sztabowcy, czy ludzie kręcący się wokół tej kampanii, dywagują na ten temat. Ostatnie informacje są takie, że to prawdopodobnie drugiej tury jednak rośnie - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeszów Polskie Radio 24 Krzysztof Grzybowski Jacek Karnowski wybory prezydenckie polityka

Jacek Karnowski: kryzys w obozie rządzącym wydaje się zażegnany

- W ostatnim wywiadzie Jarosław Kaczyński daje do zrozumienia, że kryzysy w koalicji rządzącej zostały zażegnane. Nawet relacje ze Zbigniewem Ziobro wydają się lepsze - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład rząd Mateusza Morawieckiego zjednoczona prawica PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Polskie Radio 24 Jacek Karnowski Antoni Opaliński polityka

"Foch i odreagowanie porażki". Jacek Karnowski o działaniach Senatu ws. Funduszu Odbudowy

O ile gra polityczna jest zrozumiała, to już trudno zaakceptować to, co się dzieje teraz. Bo to sprawia wrażenie jakiegoś focha, jakiegoś odreagowania porażki. Wiadomo, że nic ta zwłoka nie zmieni - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci", komentując decyzję Tomasza Grodzkiego o opóźnieniu debaty Senatu nad ustawą ratyfikującą Fundusz Odbudowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda Jacek Karnowski POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Platforma Obywatelska Tomasz Grodzki Senat

Jacek Karnowski o zapowiedzi wydalenia przez Rosję polskich dyplomatów: to gra wet za wet

- Jest to potencjalnie ścieżka do eskalacji we wzajemnych relacjach. Rosja jest zdolna do wszystkiego, a linia Polski jest oczywista. Chodzi o budowanie twardego frontu, promowanie spojrzenia, które mówi, żeby nie dać się nabierać na pewne sztuczki Moskwy i że tylko fakty, obecność wojskowa i zdecydowanie Zachodu jest w stanie obronić nas przed tym imperium - powiedział Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jacek Karnowski Rosja stosunki polsko-rosyjskie

Trzecia fala pandemii. "Polacy poważniej niż dotychczas traktują sytuację"

- Z jednej strony widać ten ogromny wzrost zakażeń i to niebezpieczeństwo, jakie stanowi ta trzecia fala koronawirusa, wzmożona przez tę brytyjską mutację wirusa. To sprawia, że Polacy troszkę się przestraszyli tego wszystkiego, zaczęli na poważnie traktować pandemię. Z tego wynika to, że chcą się testować - ocenił w Polskim Radiu 24 Tomasz Walczak z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mirosław Skowron Jacek Karnowski pandemia COVID-19 Koronawirus w Polsce obostrzenia lockdown szczepienia

"Precyzyjnie zaplanowana operacja". Jacek Karnowski o atakach na prezesa Orlenu

- Ja bym to jednak wiązał z fuzją z Lotosem. (...) Są takie firmy, z których żyją różne nawarstwiające się układy, środowiska, tysiące ludzi, które funkcjonują doskonale, niezależnie od tego, kto rządzi w Warszawie - mówił w Polskim Radiu 24 redaktor naczelny tygodnika "Sieci" Jacek Karnowski, komentując ataki mediów i opozycji na prezesa Orlenu Daniela Obajtka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel Jacek Karnowski POLSKA polityka Daniel Obajtek Orlen PKN Orlen lotos

Karnowski: na miejscu lidera Polski 2050 martwiłbym się, czy poparcie uda się utrzymać do wyborów

- Na miejscu Szymona Hołowni martwiłbym się, że tak szybko ma pewną kumulację - że tak szybko jest na pewnym szczycie sondażowym. Należy zadać pytanie, czy możliwe jest utrzymanie tego poparcia do momentu wyborów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski, redaktor naczelny tygodnika "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Szymon Hołownia Jacek Karnowski Platforma Obywatelska sondaże

Elżbieta Witek: Daniel Obajtek jest człowiekiem czynu

- Cechy, którymi wyróżnia się pan Daniel Obajtek, to przede wszystkim, oprócz ambicji. determinacja w dążeniu do celów jakie sobie postawił, duża odpowiedzialność, ale także troska o wolność szeroko rozumianą - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę "Człowieka Wolności 2020" tygodnika "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Daniel Obajtek Elżbieta Witek PKN Orlen Jacek Karnowski