Polskie Radio
Section05
Jacek Karnowski

"Komentarz dnia": prof Małgorzata Manowska powołana na I Prezesa SN

Bogumił Łoziński ("Gość niedzielny") i Jacek Karnowski (tygodnik "Sieci") komentowali powołanie przez prezydenta Andrzeja Dudę prof. Małgorzatę Manowską na I Prezesa Sądu Najwyższego oraz o wyborach prezydenckich, w tym pogłoskach o możliwej kolejnej zmianie kandydata Platformy Obywatelskiej i procedowaniu przez Senat ustawy o wyborach.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Karnowski Bogumił Łoziński Maciej Kożuszek Nasz komentarz

Publicysta: Sopot przez lata był beneficjentem działalności Zatoki Sztuki

- Działalność Zatoki Sztuki przyciągała wielu celebrytów. To nie było wyłącznie tak, że oni tam chodzili, bo to był klub z plażą w środku popularnego kurortu - część z nich bywała tam, bo wiedziała, co ich tam może spotkać - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Ceyrowski, publicysta wPolityce.pl i "Sieci". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Rachoń społeczeństwo pedofilia Sopot Sylwester Latkowski Jacek Karnowski

Bronisław Wildstein: dorobek Rafała Trzaskowskiego to wzrost opłat i ideologizacja Warszawy

- Dorobek Rafała Trzaskowskiego polega na tym, że radykalnie rosną ceny usług miejskich, że problemy, które miały być rozwiązane, nie są rozwiązywane, że następuje ideologizacja i wydawanie pieniędzy na bardzo wątpliwe projekty ideologiczne - mówił w Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein. Gościem "Debaty dnia" był także redaktor naczelny "Sieci" Jacek Karnowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie Rafał Trzaskowski wybory w Polsce Krzysztof Świątek Jacek Karnowski Bronisław Wildstein

"Komentarz dnia": wybory, Małgorzata Kidawa-Błońska, Szymon Hołownia

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jacek Karnowski ("Tygodnik Sieci") i Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Publicyści dyskutowali m.in. o podejściu opozycji do wyborów prezydenckich, Małgorzacie Kidawie-Błońskiej jako kandydatce Platformy Obywatelskiej i wzroście poparcia dla Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Jacek Karnowski wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Szymon Hołownia Małgorzata Kidawa-Błońska

Spór o listy wyborców. Samorządowcy nie chcą jej udostępnić mimo podstawy prawnej

Nie brakuje samorządowców, którzy odmawiają udostępniania Poczcie Polskiej spisu wyborców. Taką decyzję podejmują głównie politycy związani z Platformą Obywatelską. Jest ona wbrew prawu, bo zgodnie z obowiązującymi przepisami Poczta ma prawo zwrócić się o "dane potrzebne do realizacji zadań związanych z organizacją wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Poczta Polska Aleksandra Dulkiewicz Jacek Karnowski

Prof. Reginia-Zacharski o Gowinie: chce być łącznikiem pomiędzy opozycją a obozem rządzącym

- Narracja Jarosława Gowina jest spójna. Patrząc na stan nadzwyczajny przez optykę finansów i gospodarki państwa, to jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie zmian w konstytucji - mówił w audycji Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. Gościem audycji był również Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci" i portalu wpolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jacek Karnowski Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Jarosław Gowin

Wiktor Świetlik o ataku przed TVP: zbydlęcenie obyczajów

- To skutek nagonki na TVP. Wynika ona z tego, że dziś media publiczne są jedyną zaporą przed powtórzeniem scenariusza z lat 2005-2007, kiedy pierwszy rząd PiS zniszczono skoordynowaną akcją ostrzału medialnego - uważa w wypowiedzi dla portalu PolskieRadio24.pl Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci", odnosząc się do sobotniego ataku na Magdalenę Ogórek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Ogórek atak Jacek Karnowski Wiktor Świetlik

Krzysztof Czabański: manipulacje w mediach groźne dla Polski

- Gdyby potwierdziły się informacje podane przez portal wPolityce.pl mielibyśmy olbrzymie zagrożenie dla ładu medialnego w Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Gościem PR24 był też Jacek Karnowski, redaktor naczelny "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  media dziennikarstwo TVN Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański prokuratura Jacek Karnowski POLSKA społeczeństwo